[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

beatrixcrew beatrixcrew

605 posts   2585 followers   7047 followings

Beatrix Dance Studio  VICECHAMPIONS at the ESDU World Dance Championship Founders of @beatrixdanceleague NEW VIDEO IS OUT !!! ⬇️⬇️⬇️

https://youtu.be/ySgw-j4Ee4c

Колку пати до сега сте рекле дека сакате да направите нешто, но кога ќе дојде моментот да се изреализира, оп, кочница?
Животот е еден и треба да е полн со авантури. До сега сме слушнале безброј приказни од оние кои сакале да ни се придружат во нашиот тим, а никогаш не се охрабриле да дојдат на првиот час!
Новата сезона започнува, а ние ја подготвивме програмата за сите вас! Луѓе не јадеме, не се смееме кога некој не знае, тука има љубов и поддршка и знаеме дека секој почеток е тежок.
Охрабри се и кажи ДА НА НОВИ АВАНТУРИ!
Да се живее во светот на танцот е магично!
Нашите уписи ќе започнат наскоро, а во меѓувреме ве предизвикуваме и мотивираме сите да постирате x1 слика на InstaStory, да го тагнете @beatrixcrew и да оставите еден коментар тука со она што би сакале да го направите оваа година, а сте немале храброст!
ex: Оваа година сакам да пробам #bunjeejumping #ДаНаНовиАвантури

Ги очекуваме вашите одговори :)) ♥️ #beatrixcrew #enrolment
#newadventures

From @jplovetodance 's workshop today in Stip at @streetdancegetfit! :)

Доаѓа новата 2018та година, а во најубавиот месец декември, прославивме и 6ти роденден заедно со уште три дечиња од нашето студио Нина, Изабела и Марија ♥️ Има премногу нешта по кои ќе ја паметиме 2017та, но најмногу по огромниот број на проекти и незапирлива работа.
Така 2017та ја одбележаа:
- над 10 видео-записи со познати регионални музички ѕвезди
- над 30 перформанси за разни компании и организации
- 20 одржани работилници во Македонија
- 27 работилници одржани надвор од Македонија (Ниш, Белград и Бар) - еден танцов караван во Скопје, Куманово, Штип, Струмица, Охрид и Битола
- еден танцов камп во наша организација и посета на танцов камп во Бугарија
- учество на Светско првенство во модерни танци и потврда на вицешампионското место, а и неколку финалисти во разни категории
- шампиони во Бар, Ниш
- финалисти и победници на четири навионални и регионални бетлови
- една танцова реклама за реномираниот бренд @Vip
- 5 видео-записи во наша режија - еден прекрасен проект "Beatrix Specials"
- посета на над 40 танцови работилници од реномирани кореографи (Ukay, Adrien Rako, Liza Riabinina, Jun Quemado, Ysabelle Capitule, Bam Martin, Franklin Yu, Kenzo Alvares, Oriana Siew Kim, Antoine Troupe, Hollywood, Nika Kljun, Dylan Mayor, Swing La Smala, Kiel Tuttin, etc.) и уште многу многу деуги нешта... Понекогаш времето лета толку брзо што дури откако ќе ги напишеме сите нешта на лист сфаќаме колку сме сработиле, но тоа се не би постоело без вашата поддршка!

Ви благодариме!
Среќна Нова Година!

Ве сака,
Битрикс
♥️

Performing for Seavus and their New Year's party! ♥️ @seavuslife

Performing for Seavus and their New Year's party! ♥️ @seavuslife

We had a blast performing for Seavus New Year's party!
Thank you for inviting us and Happy New Year to everyone!
#♥️
#beatrixcrew

Party on stage!
Last night's concert ♥️ ** BEATRIX FAMILY **

New Year's concert! ♥️ #kinokultura #beatrixcrew

Tonight at @seavuslife 's New Year's party!
#beatrixcrew

Workshop with @leonardowhosayini at @extreme_dance_studio
together with their friends @pkkolus

Last nights championship at #Nish orgaized by @extreme_dance_studio ♥️♥️♥️😮
1st place juniors advanced
4th place juniors intermediate
6th place juniors beginners
1st place duo @_enianzic_ & @serafimoskamila
1st place @stojmenovskaana & @stojmenova_
1st place raggagirlz
1st place battle adult
1st place battle juniors
2nd place solo juniors
4th place solo juniors

#beatrixcrew

Most Popular Instagram Hashtags