[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

azrakohen azrakohen

183 posts   50865 followers   4101 followings

Akeelah  Merak ettiğiniz şeye dönüşürsünüz...

https://youtu.be/D4lUusmkr2U

TUHİD'in düzenlediği Altın Pusula ödül töreninde @fatoskarahasan ile samimi, sıcak ve derin sohbetimiz...
. "Evrenin yapısında sürdürülebilirlik çok önemli, dünyadaki yaşantıya baktığınız zaman...Bu markalar için de geçerli. Markaların % 75'i yok olduğunda milenyum gençliği önemsememiş. Gerçekten ihtiyaca cevap vermiyoruz demek ki. Önemsenmek çok önemli. Önemsenebilmek için de ihtiyaca cevap vermek lazım. İhtiyaca cevap verebilmek için de iyi olmak lazım, iyi olabilmek için de yaşamı desteklemek lazım."
.

Not: Videonun tamamı Azra Kohen YouTube kanalında, link profilde. #azrakohen #akilahazrakohen #azrakohenbooks #tuhid #altinpusula

Aeden... anlayanına sırlar veren bir kitap. Sırdaşlarım benim! ☺
#Repost @astronomikokur (@get_repost)
・・・
Bu kitap için şunu diyebilirim ki uyanışımız adına mucize! Dünya gerçeklerini kanıtlar sunarak anlatan, insanlığınızı sorgulatan, okuduğunuz bilgiler karşısında sizi yıkan olağanüstü bir kitap! Bu kitabı okuduktan sonra yakın çevremdekilere bir süre hep Aeden'den bahsettim. Hatta öyle bir psikolojiye bürünmüştüm ki sokağa çıkıp gördügüm insanlara al bu kitabı ve lütfen bunu oku dememek icin zor tuttum kendimi. Ayrıca Azra Kohen'in en sevdigim yanlarından biri de kitabı yazarken sizi her konuda bilgilendirmeye calısmasıdır. Fizik, kimya, matematik, sanat..Sahsen ben bu kitabı okuduktan sonra daha duyarlı biri olmaya basladigimi dusunuyorum. Kitabın konusu ise Aeden gezegeninde yaşayan Sonje ve Numi'nin Dünya gezegenine gelip biz "insansıların" Dünya'ya, hayvanlara, çocuklara, havaya, suya vb. verdigimiz zararları görmesi üzerine Dünya'yı kurtarmak için harekete geçmelerini ve bu süreçte başlarına gelen olayları anlatiyor bunu öyle güzel, öyle akıcı bir dil ile anlatıyor ki sanki siz de Aeden gezegeninden gelmiş, Dünya'nin,insansiların haline hayret ederek bakıyorsunuz ve onlarla birlikte Dünya'yı kurtarmak adına savaşıyorsunuz. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri olduğunu düsünüyorum. Umarım hak ettigi degeri gorur. Daha cok okunur ve daha cok sevilir. Benim icin her zaman bambaska bir yeri olacak! Azra Kohen ne yazsa okurum arkadaş bas bas bağırıyorum burdan. Bu kadının görüşlerine hayran kalmamak elde değil. #Akilah #AzraKohen #Aeden @azrakohen Kalemine,yüreğine sağlık. O kadar çok soru var ki sana bu kitap üzerine sorulacak 😇 Ne desek az..

Kim bu herkesin ardından ağladığı Ozan? Neden öldürüldü? Katili kim? Neden insanlar Ozan'ın adaleti için yürüyorlar? Ve biz, toplum olarak neden bir arada yaşıyoruz?! Gerektiğinde birbirimizin hakkını korumak için olabilir mi yoksa birbirimizin hakkını yemek için mi? Adaletsizliklere verdiğimiz tepkiler belirleyecek neden bir arada yaşadığımızı, ya birbirine destek bir ülke olacağız ya da yamyamlar gibi birbirini yiyen bir cehennem... Emek vermeden, başkasının acısını hissetmeden, zahmet verip bir diğeri için elini taşın altına koymadan, doğru hesapları sormadan ÜLKE OLUNMUYOR.
Ozan'ı kim öldürdü?
#Repost @snrcnyzr (@get_repost)
・・・
Ozan yolda değil,
Ozan arabada değil,
Ozan kaldırımda!! Yürüyor Ozan
Belki okuluna,
Belki arkadaşlarının yanına,
Kimbilir belki de sevdiği bir kız var onunla ilk randevusuna.
Yürüyor Ozan
Yolda değil,
Arabada değil.
Yaya yolunda
Kaldırım da!! Yarınlara dair hayalleri vardı Ozan 'ın
Memlekete dair umutları,
Yaşanacak sevdaları vardı,
Yapılacak kavgaları,
Ve okunacak yarım kalmış kitapları,
Geldiler birkaç saniyede çaldılar.
Ozan 'ı tanıyanlar bilir,
Bir gülüşü vardı Ozan 'ın
Görseniz kıskanırsınız.
İşte tam da o gülüşü çaldılar bizden sevdiklerinden.
Hemde birkaç saniyede çaldılar.
Çalanlar
Çalanlar mı nerede ?
Çalanlar sokakta.
Çalanlar hayatlarına devam ediyor.
Ozan
Ozan mı ?
Ozan gülüşüyle kaldırım da ki o son yürüyüşüyle kalbimizin en orta yerinde.
Adalet
Adalet mi nerede ?
Ozan ve Emre 'nin düştüğü o kaldırım da yatıyor..
#aysearman #adaletherkeselazım

Doğa Rutkay ile Fi, Çi, Pi kitap serisi, Fi dizisinin yapımı, karakterleri, oyuncuları, Aeden kitabının detaylarına kadar olan dopdolu bir sohbetimizi Azra Kohen YouTube kanalından izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler ✊🏻
Not: Video linki profilde.
#azrakohen #akilahazrakohen #dogarutkay #dogarutkaylaherseybumasada

Bu akşam, 19 Haziran, 20.00’de, Doğa Rutkay ile Her Şey Bu Masada Programı’nda sohbetteyim. Fi, Çi, Pi, Fi Dizisi ve Aeden hakkında dopdolu konuşmamız Bloomberg HT’de.
Canlı Yayın linki: http://www.bloomberght.com/tv
.
Frekanslar: Digitürk 31, D-Smart 44, Tivibu 39, Türksat 3A 42 ° DOĞU UYDUSU 11053 MHZ 8.000 MSYM/S YATAY FEC:3/4, Teledünya 30. kanalda ve Kablo TV’de C10 KANALI 210.25 MHZ FREKANSI’nda.
#azrakohen #akilahazrakohen #dogarutkay #dogarutkaylaherseybumasada

"Bir ülkenin hangi savaşları kazandığı, savaşta ne yaptığı değil bilim ve sanat tarihi önemli. Eğer bir ülkenin bilimi ve sanatı üstünse, o ülke zaten lider ülke." . . .
Pazar sohbetimizin tamamını YouTube Azra Kohen kanalından izleyebilirsiniz. Güzel izlemeler ✊🏻 . . .
NOT: Video linki profilde. #azrakohen #akilahazrakohen

Bu görüntüyü hiç paylaşmak istemedim ama aramızda sapık katiller var. Bir cana bunu yapabilen birinin saatli bir bomba gibi eline geçirebileceği bir insan yavrusuna neler yapabileceğini anlamıyor musunuz?! Hesap sormazsak "birilerinin" yaptığı faili meçhul cinayetin kamufle olmasına ve daha nicelerinin yapılmasına aracı olmuyor muyuz?
Hissediyorsan bu kötülüğü engellemek için harekete geç:
Yalova Belediyesi Veteriner işleri Müdürlüğü: 0226 825 3487
Müdürün açığa alınması yetmez. Bu suça ortak olan her psikopatı hapishanede görmek istiyoruz. Bu bir "yüz kızartıcı" suç değil, can almaktır, psikopatidir, kötülüktür, Yaradan'a ihanettir. Ramazan'da bunu yapmaksa İslam'a hakarettir.
Charge org kampanyası: https://www.change.org/p/bimer-yalova-belediye-barınağında-katliam-yapıldı

Profiledeki videoyu izleyin lütfen.

Asıl ben size teşekkür ederim. İnsanların bir kaç an ile sürekli birbirlerini yargılamasının gelenek haline getirildiği bir gezegende bir birimize teşekkür etmek ne değerli! Değer bilmek gerek. #Repost @pinardrk (@get_repost)
・・・
Kitap tavsiyesi hiç yapmadım ama uzun süren sessiz halimi böyle güzel bir şey ile bozayım istedim. Yeni çıkanlardan değil, bayadır okunmak için doğru zamanı bekliyordu kitaplıkta. İyi ki araya sıkıştırmaya çalışmadan, açık bir zihinle okuyabileceğim zamanı beklemişim. Şu aralar herkesin dilinde olan Fi'nin, aklına hayran olduğum yazarı Azra Kohen'in en son kitabı Aeden. Fi, Çi ve Pi'yi okuduğumda da beğenmiştim ama bu kadar etkilenmemiştim. Aeden öyle bir kitap ki zihnimde sürekli dolanan, beni sürekli sorulara boğan, etrafta gördüğüm bazı tepkilere, insanların tavırlarına hayretle bakmama neden olan, ama bir türlü anlamlandıramadığım ruh halimin açıklaması gibi. Sanki aklımda bir şeylerin arkasına saklanmış, tam açıklığı kavuşamamış, ara ara iç sıkıntılarına sebep olan düşünceler, okudukça kendini buldu. Kendi gibisini bulduğu için de huzur doldu. Tabi kitapta bahsi geçen konuların hayatta sürekli yarattığı huzursuzluklar başka. Aeden bambaşka bir kitap benim için. Umarım çok çok insan okur, okuyan herkes de anlamı bulur. Teşekkürler @azrakohen ! #Aeden

Yazdığım tüm kitaplar birleştiğinde bir resim var kapasitemin yettiği kadar gördüğüm ve göstermek istedim... Hayata katkısı olsun umarım. 🙏🏻 #Repost @ortakkz (@get_repost)
・・・
Tam iki defa okudum seriyi.Aeden kitabını o kadar çok merak ediyorum ki hemen bir koşu gidip almalıyım kesinlikle.
Bazı kitapları herkes okusun istiyorum. Israrla okuyun derim.Şiddetle tavsiye ediyorum.
Öyle çok tartışılacak üzerinde uzun uzun konuşulacak şeyler var ki. *
Azra Kohenin kalemine hastayım.Düşüncelerinde özgün farkındalık sahibi olduğu çok belli.Üstelik korkusuz,cesur ve kalpten...Tam da bir kadına yakışacak şekilde.
Kalbinin sesine sağlık @azrakohen
Kalemine sağlık... *
Fi;
Hiç kimse, ama hiç kimse, sizin üzerinizde ne kadar hak iddia ederse etsin, size ne vermiş olursa olsun! Bu ilham bile olsa, ki ilham bir insanın diğerine verebileceği en kutsal şeydir!
Asla! Ama asla!
Kimsenin size kim olduğunuzu söylemesine ya da hatırlatmasına izin vermeyin. 
Kendinizi seçin, kendiniz olun.
Ne pahasına olursa olsun!

Çi;
Yaratılışımızın bir nedeni olmalı,degil mi ? Buraya yiyip,içip,sıçmak için gelmedik yalnızca.Bizi rahatsız eden şeyleri değiştirmek için çaba göstermezsek nefret ettiğimiz bir dünya da yaşarken buluruz kendimizi ; sürekli kafamızı diğer tarafa çevirirsek ,bir gün kafamızı nereye çevirirsek çevirelim karşımızda aynı rahatsız edici manzarayı görürüz.
Pi;
Kuran kelimesinin anlamı 'okunan' demektir. Yorumlanan demek değildir. Eğer Allah, kitabını başkasının yorumundan dinlemeni isteseydi o zaman adını Okunan koymazdı, dinlenen koyardı. Müslüman'ım diyorsan alacaksın kitabını eline, kelime kelime her kelimede ne demek istediğini anlayarak okuyacaksın. Irkçılık, ayrımcılık, cana saygısızlık yoktur kitabımızda! Ümmet ayrımcılığı hiç yoktur! Var diyen onu oraya kendisi koymuştur!
...

Şimdi bir dakika! Ne pembe vagonu! Yani ben doğru mu anlıyorum birileri sadece kadınlar binsin diye bir vagon alacak üstelik pembe ve Bizler de o pembe vagondan başka vagona binemeyeceğiz...
Ya kadınları bu kadar düşünüyorsanız, kadınlara her vagona biniş önceliği verin!
Aa ama siz Bİzi salak sandınız!
Şimdi ben size anlatayım: Benim üreme organım erkeğinkinden farklı diye daha aptal, daha pembe, daha yönetilebilir değilim ki ben! Sadece daha tehlikeliyim.
Binlerce yıldır toplumu doğuran kadına uygulanan bu baskı yüzünden insanlık adını verdiğimiz bu sistem parazitik bir sisteme dönüşmüş durumda!
Ne yani anneleri pembe vagonlara bindirip trenin geri kalanını sen mi kullanacaksın, ey bu çirkin, tehlikeli ve 1100'lerden kalma fikrin küflenmiş kafalı sahibi! "Hastamısın sen oğlum!" demiyor mu annen sana!
Kadınları bindirin pembe vagonlara sonra canınızı sıkanlar doğru toplama kamplarına!
Bizi vandalizme kışkırtmayın!
Gerçekten kadınları düşünüyormuş gibi yapıp, aslında çok korktuğunuz KADINLARIN yaşam alanlarını sınırlandırmak için böyle bel altına sürekli vuran fikirler üretecekseniz bilin ki gelir o pembe vagonu kırmıza boyar, üstüne Türk bayrağını Çakar ve kocalarımızı, çocuklarımızı da doldurur geliriz Ankara'ya!
Kimse bu kendini bilmez fikir sahibi ona açık mavi bir vagon yapalım, binsin ve gitsin. Geri gelmesin!
Hanımlar bu pembe vagon ipin sadece ucudur... burada vereceğimiz tepkiler diğer ayrıştırma planlarını uygulamaya koyup koymayacaklarını etkileyecek. Uyanın, uyandırın.
#pembevagonahayır #pembevagon

Sevgili Enis, önünde saygıyla eğiliyor ve gencecik yüreğinin binlerce yıllık değerleri hissedebilecek yaşlılığına hayran dinliyorum seni... Enis, zaman senin, senin türünün zamanı!
Zaman BİZim zamanımız!
Var oluşumuz için tek önemli bir soru var: En iyi yaptığın şey nedir?
Bu öyle bir şey ki bir kez bulduğunda ne para, ne de diğer sahtelikler önemsizleşiyor çünkü hayat senin o en iyi yaptığın şey aracılığıyla resmen tane tane konuşuyor seninle. Var oluşla iletişime geçiyorsun.
En iyi yaptığın şeyi keşfetmek için kendini bulmak, kendini bulmak için kendini bilmek (bilmediğin birini nasıl bulasın ki), kendini bilebilmek için etrafındaki beyin kiri saçmalıklardan arınmak, arınabilmek için merakını ehlileştirmek ve emek vermek lazım.
Dikkatini kendinde topla ve çalış, bırak tembellik modasını aptallar takip etsin.
Geliştir kendini! Öğren!
Yeni bir dil öğren!
Sağlıklı beslenmeyi öğren!
Bedenini, uzayı, toprağı öğren!
Unutma! Bilim Yaradan'ın en anlaşılır dilidir. Öğrenmeyen adam utançtır.

Siz Bizi yalnız mı sanmıştınız... Geliyoruz. #enissipahi

🙏🏻#Repost @nefessizsatirlar (@get_repost)
・・・
🍁 #kitapyorumu
-
Bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır?
-
Şimdi ciddi manada düşünüyorum. Gerçekten... Bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır?
Can Manay'ın aşkı sorgulatıyor bu soruyu bana.
Mükemmel bir karakter ortaya çıkarmış Azra Kohen.
Okuduğum herkesten farklı birini yazmış.
Can Manay.
Psikolojiyi çok sevmem ve psikoloji için hazırlanmam daha bir anlamlı kıldı benim için Can Manay'ı.
Çünkü kendisi çok ünlü ve çok zengin bir psikolog. Ama sadece bu kadar değil. Size Can Manay'ı mesleğini söyleyerek anlatamam.
Daha doğrusu: Size Can Manay'ı anlatamam.
Onu anlamak için gerçekten okumanız gerek.
Sadece Can Manay da değil. Kitapta öyle özel, öyle güçlü karakterler mevcut ki...
Bilge mesela. Benim kendime çok yakın hissettiğim bir karakter. Özge, gücü sayfalardan taşan mükemmel bir kadın. Sonra Ada. Ada ve onun eşsiz müziği... Eti... Can'ın kendine getireni.
Duru mesela, hiç sevmiyorum ama öyle hayatın içinden ki... Sonra Deniz... Müzisyen ama en olması gerekeninden...
Göksel... Hayata karşı savaş verenlerden...
Gerçekten o kadar özel karakterle dolu ki kitap.
Sırayla hepsinin ağzından okumak hikayelerini... Aşırı keyifli!
Kitabın vermek istediği mesaj, karakterlerin ağzından tam da karakterlere göre yorumlanarak öyle güzel dökülmüş ki satırlara bir de... Hayran kaldım!
Zaten kitaptaki tutku resmen sayfalardan çıkıp ele geçirdi beni. Yazarın kaleminin akıcılığı ile de birleşince bu durum bir solukta bitti roman.
Gerçekten benzersiz bir kitap bence Fi... Size bir şeyleri sorgulatacak bir kitap her şeyden önce.
Şu ara dizisi de çıktığı için ilgi üzerinde zaten. Hala okumadıysanız hemen kitapçıya koşun diyorum ben! Yok, ben dizisini izlerim diye de düşünmeyin. Ciddi manada farklı yerler var çünkü.
Dizisi demişken, ben dizisini de çok başarılı buldum farklılıklara rağmen.
Can Manay kesinlikle tam oturmuş Ozan Güven'e.
Hele ki Bilge. Tam olmuş tam!
Bir tek Duru'yu Serenay Sarıkaya'ya yakıştıramadım ama alıştım izledikçe.
Yani hem dizisi hem de kitabı gönülden tavsiyemdir.
Biraz açık sahneler mevcut, bunu bilerek okur/izlerseniz daha iyi olur!
Hepinize bol keyifli akşamlar diliyorum

Most Popular Instagram Hashtags