atamizindeyz atamizindeyz

1,938 posts   50,019 followers   0 followings

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK.  ''Beni görmek demek,Mutlaka yüzümü görmek değildir Benim fikirlerimi,benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.''

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44.yıl dönümü kutlu olsun 🇹🇷 -Kıbrıs Barış Harekatı, 20Temmuz 1974'te Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kıbrıs'ta başlattığı ve 14 Ağustos'ta Türk Birliklerinin başkent Lefkoşa'ya girmesiyle sonuçlanan askeri harekat.

İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

“Hiçbir memleket, Türkiye'nin Ata'sı tarafından başarılan kadar güçlü, hızlı ve kökten bir yenilik hamlesine erişmemiştir.
Dness Gazetesi, Bulgaristan

Mehmet Emin Onat’ı vefatının 57. Yılında saygı,sevgi ve rahmetle anıyoruz. 🇹🇷
•Türk Mimar.
Emin Onat’ın en başarılı, en büyük eseri hiç kuşkusuz, Prof. Orhan Arda ile birlikte hazırladığı ‘Anıtkabir’ projesidir. Uluslararası yarışmada birinciliği alan ve Uygulanan bu proje, Türk Mimarisinin bütün yabancı mimarlara kendini kabul ettirecek düzeye geldiğini gösteren ilk örneklerden biridir.

👏🏻👏🏻🇹🇷

"Ben şimdiye kadar on beş hükümdar ve cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım . Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa Kemal’de büyük bir ruh kuvvetinin esrarı var."
Charles Townssend, İngiliz Generali, 1922

“Atatürk'ün dehası, tarihte Türk milletinin taşıdığı ruhun faziletine en yüksek örneklerinden birini teşkil edecektir.”
Branko Aczemovic, Büyükelçi, Yugoslavya

🇹🇷

“Hayatının sonuna kadar milletinin mutlak güveni ile kurduğu devletin başında muzaffer kumandanının kişiliği, eşi görülmemiş bir karakter örneğidir.”
C. C. Sforza, İtalya

“Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk milletinin başındaki büyük ve dahi Atatürk, politika ve savaş alanlarında yılmayan büyük ve yurtsever bir insandı.”
Kerama, Lübnan Başbakanı

"Temel ilke, Türk ulusunun onurlu ve şerefli bir ulus olarak yaşamasıdır. Bu, ancak tam bağımsız olmakla sağlanabilir. Ne kadar zengin ve gönençli olursa olsun bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar toplumlar karşısında, uşak durumunda kalmaktan kendini kurtaramaz."
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK.

Most Popular Instagram Hashtags