[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

aslitandoga aslitandoga

283 posts   242152 followers   407 followings

Aslı Tandoğan 

http://icon-talent.com/

Yeni hayvan hakları yasa tasarısına itirazım var! Neden mi? - [ ] Yeni tasarı, kabahatler hukukuna tabi. Hayvanlara karşı yapılanlar kabahat değil suçtur ve ceza hukukuna göre değerlendirilmesi gerekir. - [ ] Sahipsiz hayvanlar icin şikayet hakkı sadece Orman ve Su İşleri Bakanlığına verilmiştir. Oysa hayvan hakkını ihlal eden her kişi ve yetkiliyi şikayet etme hakkımız mutlaka olmalıdır. - [ ] Sahipli hayvanlarda ise kendi hayvanına eziyet eden kişiler, cezasız kalmaktadır. - [ ] Tasarıda hükmedilen cezalarin alt sınırının düşük olması nedeniyle, sanıklara 2 yilin altinda verilecek cezalarda; erteleme, 1 yilin altinda verilecek cezalarda ise paraya cevrilme gibi uygulamalar olacaktır. Cezalarin caydirici olmasi icin alt sinirinin yukseltilmesi gerekmektedir.

Türk Ceza Kanununda yer alan kumar ile ilgili ceza düzenlemesine, bu suçun hayvan dövüştürülmesi suretiyle işlenmesi halinde de ceza verilmesi eklenmelidir.
İnter­net Or­tamın­da Ya­pı­lan Ya­yın­lar Yo­luy­la İş­le­nen Suçlar­la Mü­ca­de­leye ilişkin Kanunda yer alan katalog suçlarına; mutlaka Hayvan dövüşleri, her türlü hayvana şiddet ve eziyet görüntüleri ile Hayvana karşı işlenen şiddet suçları da ilave edilmelidir.

Sonuç olarak ihtiyaçları karşılayacak yasanın hayvanların yaşam haklarını sonuna kadar koruması gerekmektedir.
Gerekli düzeltmelerin tekrar yapılması için lütfen bu videoyu paylaş ve sen de #itirazımvar de! YENİ HAYVAN HAKLARI YASA TASARISINA İTİRAZIM VAR! @banagozkulakol

Bu pazar ne mi yaptım? Bir efsaneyle aynı masada makyaj yaptım🧚‍♀️ @nebahatcehrett @yuvamdadusman

🙏🏻⭐️✌🏻 @muhsinakgunofficial @hurriyetcomtr

Yakında @showtv de⭐️ #yuvamdakidüşman

Pazar çalışkanları🎬 @yuvamdadusman @ececesmioglu @pamirpekin

Hoşgeldin 2018🎉💃🏼🕺🏼 Herkese mutlu bir yıl dilerim🙏🏻⭐️ @atlas_yesilada

Çekimlerimiz başladı🙏🏻 Yıllar sonra yollarımız yeniden kesişti⭐️ #yuvamdakidüşman yönetmenimiz @mugeugurlarr a emanet😍

Siber Zorba Olma❗️#farkınavar @samsungturkiye

Sevgi,saygı,düşünceli olma bunlar unuttuğumuz şeyler!Gençlerimiz sosyal medyadaki yorumlardan etkileniyor ruhsal ve fiziksel zarar görüyor.Sonucunu ve etkilerini düşünmeden sanal dünyanın arkasına saklanarak hareket etmeyelim.Biz ne yaparsak çocuklarımız da onu yapar unutmayalım.Bizim çocuklarımız bizim geleceğimiz. #siberzorbaolma #farkınavar @SamsungTurkiye

Most Popular Instagram Hashtags