aslihan_unal aslihan_unal

3,474 posts   52,051 followers   707 followings

Aslıhan Ünal / ModaAnnem  ✍🏻️:Baby&You Dergisi Köşe Yazarı.👩‍👧‍👦:Kids Fashion Blogger. 📩:info@modaannem.com. #defnebugunnegiymis 🌿 Fotoğraflarımız izinsiz kullanılamaz .

Okul bitince bebeklerine koşan kızlar burada mı?
#ourgenerationdoll 🎀 #defnebugunnegiymis
Bebek: @isabelabbey

Okul günü 5😴
Günaydın🤚🏻okul servisinde sabah çocukların hepsi bu şekil kedi gibi , akşam üstü teslimat da ise hepsi kedi görmüş fare gibi.
Neyse üzülmeyelim bir sonraki tatile kadar hepsi sabah erken kalkmaya alışmış olur.
@cats_of_instagram #mrpeynir

Bizim kız Aslı bugün boş durmamış. Bize kek yapmış. Sizin için ise;
Cocuğu ilkokula başlamış, beslenme çantasından, devamlı çözülen bağcıklara, whatsupp veli grubundan - servis konusuna, Kırtasiye seçiminden - velinin korkulu rüyası ödevlere uzanan eğlenceli bir yazı hazırlamış. Okumak için lütfen bi zahmet www.modaannem.com adresimizi ışınlanıverin. Linki profil’de👆🏻. Pişman olmayacaksınız söz!!!
Siz okurken bizde keki hüpleticez🤗 Düşüncelerinizi de bize yazın, yazın ki annem daha çok yazsın.
3.Okul gününüz kutlu olsun.
Öperim Defne....
Not: Annem fotoğrafımı çekerken izin aldı.

Servisin yolunu dört gözle beklediğiniz, çocuklarınızın okuldan koşarak mutlulukla geldiği,rekabetsiz oyunlar oynadığı, kökleri en derinlere atılmış dostluklar kurduğu, sınav kaygısından çok sevildiği, sevildiğini hissettiği, karnesindeki yüksek notlardan daha çok insani duygularla donatıldığı bir eğitim - öğretim yılımız olsun. Tüm çocuklarımın kalplerinden öperim.
#backtoschool
Photo📸: #ardinyo
Fotoğrafı çekilirken Defne’den izin alınmıştır.

#birthdayphoto
Sarp’s 4🦖

Kalbim Denizde kaldı...
#backtocitylife
@cats_of_instagram

Geçtiğimiz günlerde @penti ‘nin 3-15 yaş çocuklar için özel olarak çıkardığı @buseterim ’in ev sahipliği yaptığı Penti’nin yeni sezon yeni konsepti Penti young’ın davetine katılamamıştım. Çünkü bizim burada hala #yaz ✌🏻
Ama koleksiyona en kısa sürede göz atacağım🤩
#defnebugunnegiymis : Mayo @penti 🦋
#yazbenimle #hepbenimle #pentiyoung

Güz yaprakları, yağmur damlaları, okul formalı fotoğrafları, kurs yollarında çekilmiş çilekeş anne pozları yerini almadan eşsiz #akdeniz ile mavi kalsın ekranımız birkaç gün daha. Yazı seven herkese bizden size bir 🌺 gönderiyoruz.
.
.
.
#yazbitmesin #yenitrendfethiye #fethiye #gocek

Okulların açılmasına son 1 hafta mı dediniz!
O zaman bu hafta yüzmediğin kadar çok yüz,
Bu haftasonu evde pinekleme!
Al çoluğu cocuğu at kendini sokağa,
Pazar akşamı tırnak kes, banyo yap, çanta hazırla aman hadi geç kaldın yatağaaa! Derdi olmayan son pazar unutma!
Sabahlara kadar film izle,
Öğlen 12’lere kadar sağdan sola döne döne uyu,
O video oyununu gözlerin kıpkırmızı olana kadar oyna,
Bi kadeh şarap koy, ister demli bir çay koy, ister dumanı üstünde bi kahve koy kendine servis saati geldi mi diye düşünmeden bir akşamüstünde günü uğurla keyifle,
Al yavrunu karşına bir yıl daha büyümeden bak şöyle doya doya...
#summer2018 ‘de bitti😂

#tbt
Story’de çok ponçik bir #defnebugunnegiymis tbt kuşağı yaptım. Unutulmasın hep hatırlansın diye de ana sayfaya Defnebugunnegiymis olarak sabitledim.
2019 #defnebugunnegiymis kombinleri, marka iş birlikleri için de çalışmaya başladım.
Peki Defne bu işe ne diyor ?
İzin var mı Defne kız?
Bir 📸 çekebilir miyiz?
Var mı görmek istediğiniz marka bu sayfa da? Ya da artık bu olmadın dediğiniz tarzlar? Yeter artık bunu giydirmeyin dediğiniz ürün? Defnişe ne kadar da yakışır dediğiniz bir elbise?
Hadi yazın...

Defne’nin bu kadar uzun ve sağlıklı saçlarının elbette bir sırrı yok🤗
Yaz aylarında bol bol saçımıza yaptığımız yağ karışımı Defne’ye yaptığım tek bakım. Saçınızın uzunluğu ve boyuna göre hazırlıyacağınız bu karışımı hafta da 1 kere saç diplerine masaj yaparak sürebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken her kullanacağınız da taze hazırlamanız. Özellikle denize gittiğiniz zaman öneririm çok rahat olacaktır. Ben sabah sürüp akşama kadar kalmasını tercih ediyorum. Sonra da yıkıyorum. Nasıl yapıldığı ile ilgili bir video daha önce çekmiştim. . Youtube kanalımda da mevcut oradan da izleyebilirsiniz. Sorularınız olursa aşağıya da yazabilirsiniz.
Öperiz😘
Besleyici Saç Uzatma Yağı Karışımı • Hindistan Cevizi yağı
•Bephantene (B vitamini) Ampul
• Benexol (B vitamini) Ampul
• Evigen ( E vitamini) Ampul
• Badem yağı
• Çam terementin yağı

Okul Çantası Seçerken nelere dikkat edilmeli?
Okul çıkışlarında, servis sıralarında sizde benim gibi kendinden daha büyük çantaları ile dolaşan o minik çocukları görünce üzülenlerden misiniz?
Okul zili çalmasına sayılı günler kaldı. Okul kıyafetleri, kırtasiye malzemeleri, ayakkabısı, çantası derken alışveriş listesi uzayıp gidiyor. Defne kızınız bu sene 2.sınıf.
Bu sene önden bir hazırlık yapmadık.Çantası hala iyi durumda olduğu için onu kullanıcak. Fakat geçen yıl eşyalarını koyacağı, taşırken zorlanmayacağı, kullanmaktan da keyif alacağı bir çanta ararken oldukça zorlandım. Bunun içinde Modaannem okurları için okul çantası seçerken nelere dikkat etmeliyiz konulu bir yazı hazırladım. Hazırmıyız?
* İlk olarak çanta asla ağır olmamalı. İki askılı olan, askıları geniş ve yumuşak olanları tercih edin. Tek elle veya tek omuz askısı ile çocuğunuzun taşımaması gerektiğini de mutlaka belirtin.
* Özellikle birinci sınıf çocuklarının okula götürmesi gerekenler çok fazla oluyor. Su matarası ve beslenme çantasını da göz önüne alırsak bol gözlü, boş bölmeli olanlar daha mantıklı oluyor. Düzen açısından da anneler için iyi bir seçenek.
*Okula yeni başlayan yavrunuz bırakın çantasını kendi seçsin. Uyum sürecini çok kolaylaştırır. Sevdiği bir karakterin çantasını sırtında taşıması okula gitmesini kolaylaştırabilir. Siz onun için uygun olan 3-5 seçeneği çocuğunuza sunun. Ona da aralarından birini şeçmek kalsın. Yoksa onlarca seçenek arasında bırakırsanız süreç hem uzar hem içinden çıkılmaz bir hal alabilir.
*Tekerlekli olan çekmeli çantalarda son zamanlarda oldukça popüler. Fakat okul çantasının ağırlığını düşürsek merdiven çıkarken minik yavrunuz zorlanacak, koridorda koşarken ayağına takılacak, yağmurlu günlerde çantası ıslanıp çamur olacaktır. Ben bu riski göze alamadım.
* Çantayı denediğiniz zaman çanta’nın bel hizasının üstünde olması dikkat edilmesi gereken bir diğer husus.
* Ailelerin çanta seçiminde çocuklarınızın güvenliği, rahatı kadar kullanılan malzemede önem taşıyor. Sırt pedinin kaliteli olmasına dikkat edin. *Çocuklarınız da Sırt ağrılarının oluşmamasını önlemek, duruş bozukluğu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için de çocuklarınızı spora yönlendirmeyi unutmayın

Most Popular Instagram Hashtags