asgharfarhadiofficial asgharfarhadiofficial

278 posts   112,280 followers   2 followings

Asghar Farhadi  The only official page of Asghar Farhadi. Running by admin | تنها صفحه رسمى اصغر فرهادى در اينستاگرام. اين صفحه توسط ادمين اداره مى‌شود.

تبریک اصغر فرهادی
به جعفر پناهی برای دریافت جایزه بهترین فیلمنامه
در فستیوال کن
جعفر عزیز تبریک بسیار به شما و گروه نازنینت
تلاش همیشگی‌ات
ستودنی‌ست
برقرار باشی.

Amir Naderi & Asghar Farhadi
امیر نادری و اصغر فرهادی، فستيوال كن

“Everybody Knows” opened in Belgium cinemas | آغاز اکران عمومی «همه می‌دانند» در بلژیک #todoslosaben #everybodyknows #asgharfarhadi

پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم در قوی‌ترین فیلم افتتاحیه سال‌های اخیر فستیوال کن
(توضیح: بخش‌هایی از مطلب که داستان را لو می‌دهد، حذف شده است.) نویسنده: ستیو پوند/ درپ

چندین سال بود که فستیوال فیلم کن با فیلم‌هایی که به راحتی فراموش می‌شوند، کار خود را شروع می‌کرد: ملودرام فرانسوی «ارواح اسماعیل» در افتتاحیه سال گذشته، «کافه سوسایتی» وودی آلن در سال قبل از آن، فیلم شدیدا ناخوشایند «سربلند» و فیلم مسخره و خنده‌آور «گریس موناکو» در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴.
با این همه، فستیوال کن امسال با فیلم به کلی متفاوت «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی کار خود را آغاز کرد. این کارگردان ایرانی، استاد پرداختن به تنش میان طبقات اجتماعی و جنسیت‌های مختلف است؛ استاد پرداختن به جزییات ریز و درشتی که می‌تواند روح مردم و جامعه را بخراشد.
فیلم اسپانیایی زبان فرهادی با بازی پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم، یک دنباله درست در ادامه فیلم‌هایی‌ست که در سال‌های اخیر در فستیوال‌های بین‌المللی مختلف از فرهادی به نمایش در آمده‌اند: «درباره الی…» که خرس نقره‌ای فستیوال برلین را در سال ۲۰۰۹ برد، «جدایی» که علاوه بر خرس طلای فستیوال برلین، اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را از آن خود کرد. «گذشته» که جایزه بهترین بازیگر زن را در فستیوال کن دریافت کرد و «فروشنده» که جایزه بهترین فیلمنامه را از کن گرفت و اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را. «همه می‌دانند» که فستیوال ۲۰۱۸ کن را افتتاح کرد، بیشترِ دغدغه‌های فرهادی را در روستای کوچکی در اسپانیا، دنبال می‌کند. این فیلم فرهادی، شبیه بیشتر کارهایش، پردازش اختلاف طبقات و شکاف در اجتماع است؛ پرداختن به رازهایی که ما را به هم وصل می‌کند و از یکدیگر جدا. و درباره اینکه چه اتفاقی می‌افتد وقتی رازها واقعا یک راز نیستند. وقتی «همه می‌دانند» یا همه مشکوکند و یا حداقل، درباره آن حرف می‌زنند و غیبت می‌کنند. (...) لورا زنی‌ست که هم متعلق به این اجتماع هست و هم به نوعی از آن دور است. خشم و غضب او نسبت به آدم‌هایی که آن‌ها را ترک کرده و همچنین خشم آن آدم‌ها نسبت به او در طول فیلم خیلی واضح نیست اما این خشم وجود دارد.
اما رنجش‌ و خشم بین شخصیت‌ها تنها سطح رویی ماجراست. فرهادی احتمالا به مرور به شما خواهد گفت که چه اتفاقی افتاده و چه کسی این کار را انجام داده است اما او بیشتر علاقه‌مند به ریختن دومینو و به سطح آوردن مشکلاتی‌ست که به مرور زمان، دفن شده‌اند.(...)
.
.
.
ادامه در کامنت‌ها

.
جولین مور:«من تنها دو فیلم در فستیوال فیلم کن دیدم که هر دو، بازی زیبایی را از زنان به نمایش گذاشتند. تبریک می‌گویم به پنه‌لوپه کروز و یوانا کولیگ به خاطر کار زیبایشان در «همه می‌دانند» و «جنگ سرد»

Everybody Knows fans in front of the screening room. Cannes | دوستداران «همه می‌دانند» مقابل سالن نمایش فیلم در‌ کن
#cannes2018 #everybodyknows #todoslosaben #asgharfarhadi

“Everybody Knows” attracted 150.000 audiences in two days in France | صد و پنجاه هزار تماشاگر در دو روز اول اكران عمومی «همه می‌دانند» در فرانسه
با آغاز اکران عمومی فیلم «همه می‌دانند» در فرانسه، در دو روز گذشته صد و پنجاه هزار نفر به تماشای این فیلم نشسته‌اند. «همه می‌دانند» اکران عمومی خود را با ۴۳۰ سینما در فرانسه آغاز کرده است. این فیلم روز گذشته میزبان هفتاد و پنج هزار نفر در سالن‌های سینما بوده است.
این فیلم از نهم ماه می در سینماهای فرانسه اکران عمومی شده است.

#asgharfarhadi #everybodyknows

روزنامه ال موندو اسپانیا : فرهادی با هر تماشاگری ارتباط برقرار می‌کند
مادرید/ مترجم: احمد طاهری/ منتشر شده در خبرآنلاین .
روزنامه ال‌موندو اسپانیا در نوشتاری «همه می‌دانند» فیلم تازه اصغر فرهادی را فیلمی اسپانیایی و در عین حال جهان‌شمول توصیف کرد.
لوییس مارتینز منتقد سینما و فرستاده ال موندو به جشنواره کن در این نوشتار می‌نویسد:«بیشتر داستان‌های فرهادی در ایران روی می‌دهد ولی همگی آنقدر انسانی، آشنا و در عین حال ساده هستند که مثل «همه می‌دانند»  حتی می‌توانند در دهکده‌ای نزدیک مادرید اتفاق افتد.»
مارتینز توضیح می‌دهد: «به زبانی دیگر سینمای او آنقدر رمز آمیز در عین حال شفاف است که با هر تماشاگری ارتباط برقرار می‌کند و نمی‌دانیم که آیا ما بخشی از داستان او هستیم یا نه؟ و در نهایت تردید ما تاییدی است؛ بله عضو آن هستیم.»
ال موندو تاکید می کند: «همه می‌دانند» که گشایشگر جشنواره کن بود اسپانیای واقعی است. در این داستان که در یک روستای منطقه کاستیل (مرکز اسپانیا) جریان دارد، خود ما اسپانیایی‌ها حاضر هستیم . اما می‌تواند ایران هم باشد. تومبوکتو (مالی) هم می‌تواند باشد. بر همین مبنی است که کارگردان فیلم تاکید می‌کند: آنچه فرهنگ‌های گوناگون را به یکدیگر پیوند می‌دهد بسیار بیش از عوامل جدایی آنهاست.
به نوشته ال موندو در«همه می‌دانند»  فرهادی بار دیگر از حرکات نمایشی دوری کرده تا واقعیت را از درون بسازد. اینگونه مکان و منشا تاثیر گذار نیست. عملکرد او در تمام ساخته‌هایش در همین چارچوب بوده از شاهکار «جدایی نادر و سیمین» گرفته تا اثر تقریبا بی‌نقص «فروشنده» و اکنون در فیلم تازه خود. ال موندو ادامه می‌دهد: «هنرپیشه های ناب اسپانیایی نیز به دقت برای فیلم انتخاب شده‌اند. چهره‌هایی چون پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم و در کنار آنان ادواردو فرناندز، الویرا مینگز، باربارا لنی، رامون بارآ  و ایما کوئه ستا، غربیه داستان نیز ریکاردو دارین آرژانتینی است.»
.
.
ادامه در کامنت اول

“Everybody Knows” press conference. Cannes 2018. AFP | پنه‌لوپه کروز در نشست خبری فیلم «همه می‌دانند» در فستیوال کن:«پنه لوپه کروز: ما در طول پنج سالی که روی این فیلم کار شد، زمان زیادی را با فرهادی گذراندیم. گاهی همدیگر را می‌دیدیم و او درباره‌ی داستان برایمان صحبت می‌کرد. بعد طرح و فیلمنامه را در فاصله چند سال برایمان فرستاد. برای همین روش کار کردن او را دیده‌ایم و زمان زیادی را که صرف کارش می‌کند.» خاویر باردم: «خیلی لذتبخش است که حداقل در دنیای سینما، پرچم‌ها اهمیتی ندارند و یک نفر از خارج کشور، می‌تواند فیلمی سرشار از هویت اسپانیایی بسازد.»

مترجم: احمد طاهری | منتشر شده در خبرآنلاین .
«ال پاییس» پرتیراژترین روزنامه اسپانیا در نقدی بر «همه می‌دانند» فیلم اسپانیایی زبان اصغر فرهادی نوشت: این کارگردان ایرانی با حفظ هویت کار خویش مرزها را فرو می‌ریزد.
این نقد به قلم کارلوس بویه‌رو Carlos Boyero از منتقدین سرشناس و مشکل‌پسند اسپانیا در پی نمایش این فیلم در برنامه افتتاحیه فستیوال کن به نگارش در آمده است.
بویه‌رو تصریح می‌کند: در اهدای دو جایزه اسکار و دیگر جوایز پُرشمار بین‌المللی که به اصغر فرهادی اهدا شده، منطق حاکم بوده است.
این منتقد سینمایی در مورد «همه می‌دانند» می‌نویسد:« در این فیلم نیز سبک و صدای ویژه فرهادی هویداست و آنچه بیان می‌کند قابل باور و در عین حال نفس‌گیر است، پر طمطراق است اما صراحت دارد. من از انگیزه‌های او برای ساختن فیلم در اسپانیا بی‌خبرم اما او چه در لاپونیا و نیجریه کار کند یا در نیویورک یا مریخ، هویت خویش را حفظ می‌کند و می‌تواند مرزها را فرو ریزد.
بویه‌رو در شرح نظر خویش درباره فیلم اضافه می‌کند:«فرهادی برای خلق هیجان از استودیوهای مجهز بهره نگرفته است. دوربین او به گونه‌ای متعارف، استادانه و سریع در درون و بیرون یک دهکده حرکت می‌کند، جایی که در ابتدا شادی مراسم یک عروسی فراگیر است. موقع تجدید دیدارها و تقسیم شادی‌ها بین خانواده، دوستان و همسایگان است اما این فضا در پی ناپدید شدن فرزند خواهر عروس که از آرژانتین به اسپانیا آمده فرو می‌پاشد.» ا‌ل‌پاییس ادامه می‌دهد در این شرایط پیچیده و دشوار، فرهادی قدرت احساسی خویش برای صحبت از گذشته و آثار پاک‌ناشدنی آن بر افراد را به میان می‌آورد؛ گذشته‌ای که همراه با دردهایی ژرف و ضایعه‌هایی است که در پس ظاهر عادی زمان حاضر، و پشت ابهام و ترس و رابطه‌های ناشگون پنهان می‌ماند. آنجا ظاهر در جنگی کهن با واقعیت است و رازهای ناگفتنی نهفته مانده است.
به نوشته بویه‌رو:«فرهادی در طرح دلهره‌آور و ملودرام خود به بهترین وجه، گروهی از بازیگران شاه‌نشین زبان اسپانیایی و حتی بین‌المللی را گرد آورده است، همانند خاویر باردم و پنه لوپه کروز، زوج پُرذوق اسپانیایی به همراه ریکاردو دارین آرژانتینی که خود سلطانی‌ست. به این جمع باید حضور بسیار روان و جذاب ادوارد فرناندز را افزود و باربارا لنی که ایده‌آل تمام فیلمنامه‌هایی با زنان پر تلاطم است.» ال‌پاییس درباره چهره‌های اصلی فیلم می‌نویسد:«باردم که می‌تواند بعد و اصالتی مطابق میل خویش به نقش خود دهد اینجا شخصیتی عادی دارد که به تدریج دردمند و دچار حیرت می‌شود
.
ادامه متن در کامنت اول

Everybody Knows photocall. Cannes 2018 | مراسم فوتوکال «همه می‌دانند» امروز در فستیوال کن
#cannes2018 #asgharfarhadi #everybodyknows #todolosaben #penelopecruz #javierbardem #ricardodarin

Everybody Knows. USD 250,000 at the French box-office (30,000 admissions) yesterday evening with premieres in 370 theaters (one screening per theater). Starting from today ”Everybody Knows” is playing in 430 theaters in France | اکران در فرانسه؛
سی هزار تماشاگر، در اولین سانس، «همه می‌دانند» را دیدند

پیش از آغاز اکران گسترده «همه می‌دانند» در فرانسه، روز گذشته سینماها اکران فیلم را با تک سانس آغاز کردند. ۳۷۰ سالن سینمای فرانسه، هر کدام در یک سانس، «همه می‌دانند» را نمایش دادند و در مجموع، سی هزار نفر در اولين سانس نمايش فيلم به تماشای این فیلم نشستند. سینماها برای این اکران تک سانس، مجموعا دویست و پنجاه هزار دلار بلیت فروختند.
اکران گسترده «همه می‌دانند» در فرانسه از امروز (نهم ماه می، نوزدهم اردیبهشت) با چهارصد و سى سينما آغاز می‌شود.

#everybodyknows #asgharfarhadi #todoslosaben

Most Popular Instagram Hashtags