ardaerel ardaerel

792 posts   1319809 followers   149 followings

Arda Erel 

beni ağlatmayı başarabilen müthiş şarkılar'dan.

Anormallikle, normallik birbirine karıştı.
Birini salt şekilde sadece "sevmek" unutuldu. Cümleler değişti, açık açık "seni çok seviyorum, benimle beraber ol" cümleleri gitti; yerine "ad koymayalım ilişkimize" eklendi, "sadece cinsellik aramızdaki, başka şey bekleme" eklendi. "Öpüştük sadece, neyini büyütüyorsun? eklendi.
Duygudan uzak, sevgiden uzak, romantizmden uzak bambaşka bir dünya yarattılar ve bize bunu empoze edip, bunu normalleştirdiler!
Sonra bunlarla kalmadılar, başka şeyler yarattılar.
Eğer biriyle berabersen ve ilk 1 ay hiçbir cinsel bir şey yaşamıyorsan, bunun adını "anormallik" koydular. Halbuki normalde, biriyle bir şeyler yaşayacaksan, bunu planlamazsın. Bir şey yaşanacaksa yaşanır. Kimine göre 1. ayda, kimine göre 1. günde, kimine göre 1. yılda yaşanır bu şey. Her şeye zaman koydular! YAŞA VE TÜKET HEMEN MANTIĞI.
Bunu da geçtiler. Eğer sevgilin yoksa seni garip yaptılar, çirkin yaptılar, beceriksiz yaptılar. Halbuki sevgisiz olan her şeye karşıydın sadece! Seni anormalleştirdiler.
Birini unutamıyor musun? Başkalarıyla cinsel ilişkiler yaşamanı önerdiler, sevgisiz birlikteliklerde sevgi aramanı normalleştirdiler.
Bırak istediğin kadar anormal ol onlar'ın gözünde.
Hayatı sevgi'yle yaşayan herkes normaldir. Sevgi'siz yaşayan her kimse, GERÇEK anormal olanlar onlar.
#anormal #normal #ardaerel

"bir iple intihar da edebilirsin, salıncak da kurabilirsin. hayatın ipleri senin elinde." #iyihaftasonlari 💙

anlami azalt, mutlulugu cogalt.

"Yaz dedin yazdım, bana ilham olduğun kadar, sana da ilham olur umarım satırlarım. Herkes kadar ben de seni çok seviyorum" diye yazarak yollamış kitabı @nilgunbodur ❤️size ilham olabilmek nasıl güzel bir duygu! Zaten her şeyi iyi niyetle yaptığınız o kadar belli ki.. Kalbiniz temiz olduğundan kitabın da yolu açık olur diye düşünüyorum :) Zevkle okuyacağım, teşekkür ederim 🙏

Bana dediler ki, sen öyle birini sevemezsin. Yapamazsın onunla. Sana göre değil bir kere. Hak verdim. Doğru söylüyorsunuz dedim. Yapamam onunla. Benim konuştuklarımı konuşmuyor bir kere. Benim yaptıklarımı yapmıyor. Ama noldu? Sevdim! "Asla öyle bir şey yapmam, biliyorum kendimi" dedim. Koşarak yaptım. Severek yaptım. İnsan "sevmeden" ne çok şey konuşuyor! Deneyimlemeden ne çok şey "zannediyor" kendini.
Senin gibi birisini seveceğim aklımın ucundan geçmezdi. Ne garip di' mi? Aklımın ucundan geçmeyen şey, kalbimin içinde. Aklım almadı ama kalbim aldı seni.
Aşkla nefret iç içe dediler. "Sanmam" dedim. Bir de baktım, en sevmediğim özellikleri bana sevdiren de sen, en keyifli anımda canımı sıkıp, en mutsuz anımı en güzelleştiren de. Değersizleştiren, hiç'leştiren de sen, dünyadaki en değerli şeymişim gibi hissettiren de.
Beni çok sev. Ya da hiç sevme. Ne fark eder?
Bunların hepsi aşk zaten. #ardaerel

🌜

"Kadına/Erkeğe doymuş birini bul" derler ya.. Artık bunlar komiğime gidiyor. Çünkü ruhların doyuma ulaşmaları için, bedenden bedene seyahat etmek zorunda olduklarını düşünmüyorum.
Hayatta ilişkiler yaşarken, çok tecrübeli olmak gerektiğine de inanmıyorum. Ne demek çok tecrübe yani? Çok insanla beraber olmuş olmak, her zaman çok şey deneyimlemek demek değil. (Deneyimlemek isterken, tüketmiş oluyor olmayasın?)
Günümüzdeki çoğu insanın dejenereleşmesinden, aşkı çıkarlara ve beklentilere göre yaşamasından o kadar sıkıldım ki. Sevecek insan bulamıyorum.
Dedim ya... Bir şeylere doymuş insan bulun diyip duruyorlar. Bir şeylere doymuş olmak diye bir şeyin olmadığını siz de söyleyin herkese...
Ve eğer bana soracak olursanız, bence ne var biliyor musunuz?
sadece biri'ne doymak,
sadece biri'ni merak etmek, 
sadece biri'nin ruhunu keşfe çıkıp,
sadece biri'nin bedeninde seyahat etmek istemek diye bir şey var.
Bulursan şanslı say kendini!
Bulmazsan da, yalnız kal daha iyi. 
Yemin ederim daha iyi. #yinebirsistemelestirigetirdim #fotograftemsilidir #aynisininerkekliversiyonudamevcutturamagorselbulamadim #nosexism 🙌🏻 #ardaerel

hem ulaştığım binlerce kalbe gelsin bu yazı #paulocoelho 'dan.. hem de benim kalbime ulaşmış biri'ne! ❤️ #iyigeceler

kendinden feda etmediğin bir şeyi, başkalarının sana feda etmesini bekleme; sen "gerçekten" ne kadar veriyorsun ki, başkasından bekliyorsun? sevgini de çıkarsız, paranı da çıkarsız, yardımını da çıkarsız yap. karşılık bekliyorsan niyetini sorgula.. sen gerçekten seviyor musun, yoksa egon sevildiğini mi bilmek istiyor, bu yüzden mi seviyor?.. sen paranı paylaşıyor musun, yoksa paylaşırsan fazlasının geleceğini bildiğin için mi veriyorsun? sen yardımı içinden gelerek mi yapıyorsun yoksa sana da yardım etsinler diye mi? niyetini sorgula, niyetin neyse hayatın o olacak. #karsiliksizniyetlerbiriktir #HİÇleş

hayata çok dalanlara, boğulmak üzere olanlara ithaf ediyorum bu yazımı! cidden şaka bir yana, ben de az kalsın boğuluyordum :) ama insan başına gelen derdi, "dert" olarak değil de, "misafir" olarak gördüğünde onu bile zevkle ağırlıyor hayatında. biliyorum ki bu da geçici, diğerleri gibi. seninki de öyle. sev derdini. uğramaya gelmiş, o da diğer dertler gibi uğrayıp gidecek. #seniseviyorumORDAKI #SENdederdinisev #derdinicindesaklimucizeyigor

💘

Most Popular Instagram Hashtags