amirreza.gooke amirreza.gooke

81 posts   25351 followers   3250 followings

  شاعر📝 علم دوست🔭🔬 فود لاور🍝 کتاب‌خوار📚 اومانیست👤 خسته😑 فمینیست🚻 اگزیستانسیالیست شیپ انجینیر⚓ راسلی😐 فرفری آنارشیست single4ever😄 Teh🏠 🆓Copy☮

http://tlgrm.me/gooke

فوق العاده ترین کار علمی ترجمه شده در سطح مجازیه که دیدم تاحالا .
چک هم کردم؛ کاملاً علمی،معتبر و خلاصه.
هرکی که نره و کامل مطالعه نکنه از ما نیست😄
http://daneshagahi.com/ExploringOrigins
____
«پروژه اکتشاف منشاء حیات»
ترجمه شده به فارسی

با تلاش فراوان دوستان موفق شدیم پروژه اکتشاف منشاء حیات را برای دسترسی آسان مخاطبان عزیز فارسی زبان ترجمه و باز طراحی نماییم.

فاز سوم این پروژه که مربوط به چگونگی تشکیل پیش سلولها است نیز به پایان رسید و در نهایت کل پروژه که دارای 3 فاز بود اکنون آماده بهره برداری همه دوست داران علم و دانش است.

طراحی و اجرا کل پروژه به همراه ترجمه فاز 1 و 2 به عهده این جانب سروش سارابی بوده و ترجمه فاز سوم را دوست عزیزم جناب «امیر رحمانی» بر عهده داشته اند. ترجمه تولید و آماده سازی همه ویدئو ها بر عهده دوست عزیزم جناب «سپنتا نوروزیان»
بوده است.

امید است تلاش شبانه روزی این تیم بتواند بخشی از سوالات عزیزان فارسی زبان را پاسخ دهد.

هدف این پروژه استفاده از تصویرسازی مولکولی و انیمیشن برای کمک به توضیح تحقیقات و تئوری های منشاء حیات برای عموم مخاطبان است.
این وب سایت بخشی از نمایشگاه چند رسانه ای «موزه علوم آمریکا» است.

این پروژه دارای 3 بخش می باشد:
1. تقسیم بندی زمانی فرگشت حیات
2. آشنایی با مفهوم جهان RNA
3. ساخته شدن پروتوسل.

آیا حیوانات از سکس لذت میبرن؟! لاک‌پشت‌های غول‌پیکر نر جزایر سیشل، در جریان سکس ناله می‌کنند. ناله‌ها به ظاهر نشان‌دهنده لذت بردن از عمل جنسی است. اما لاک‌پشت ماده چطور؟ سکوت آنها نشان‌دهنده چیست؟ جاستین گرلاخ، بیولوژیستی که یک مرکز پرورش لاک‌پشت‌های عظیم‌الجثه را در جزایر سیشل اداره می‌کند و رفتارهای جنسی آنها را هم زیر نظر دارد، می‌گوید «لاک‌پشت‌های ماده در جریان سکس بسیار عصبی هستند و نزدیک شدن به آنها در چنین مواقعی بسیار دشوار است.» بررسی‌های او نشان می‌دهند که لاک‌پشت‌های نر، دائما لاک‌پشت‌های ماده را وادار به سکس می‌کنن.

سباستین بالدوف، بیولوژیست دانشگاه بن که به بررسی رفتارهای جنسی حیوانات پرداخته‌، می‌گوید حیوانات ماده احتمالا احساس شدیدی در جریان سکس ندارن.برای بسیاری از حیوانات «عمل جنسی چندان مهم نیست، اما کسی دقیقا نمی‌داند؛ این یک ناحیه خاکستری است.» بالدوف می‌گوید «معمولا در میان حیوانات، جست‌وجو برای یافتن شریک جنسی مناسب برای تولید مثل زمان بیشتری می‌گیرد، اما عمل جنسی آنها معمولا سریع و ساده است.» به اعتقاد او «برای حیوانات، سکس بیشتر نوعی معامله است. هر دو جنس می‌خواهند از زاد و ولد مطمئن باشند، بنابراین وقتی شریک جنسی مناسب خود را می‌یابند، جنس نر آماده است که اسپرم خود را به بدن جنس ماده منتقل کند و جنس ماده هم آماده پذیرش آن است.» درباره این‌که انسان در سیر فرگشتی خود چگونه به ارگاسم رسیده، تئوری‌های علمی گوناگونی وجود دارد، از جمله این‌که احساس رضایت انسان‌ها را به ادامه فعالیت‌های جنسی و تناسلی ترغیب و تشویق می‌کند.

برخی پژوهش‌های علمی نشان داده که احساس رضایت از سکس ممکن است در شامپانزه‌های ماده هم وجود داشته باشد. آنها در جریان سکس صداهای خاصی تولید می‌کنند، اما سباستین بالدوف می‌گوید «ممکن است تولید این صدا برای تامین نیازی دیگر یا حتی نوعی درخواست از طرف مقابل برای تولید اسپرم بیشتر باشد»

رفتار جنس ماده حیوانات معمولا تدافعی به نظر می‌رسد، علت چنین رفتاری تلاش برای یافتن شریک مناسب است: «آنها می‌خواهند از توان باروری شریک خود مطمئن باشند. بنابراین چنین رفتاری ربطی به تجاوز یا سکس ناخواسته ندارد، بلکه بیشتر به موضوع #انتخاب_جنسی مربوط است.» پ.ن: چندی پیش توی یه مقاله ای داشتم میخوندم که علاقه ی مردان به پستان هم حین این روند فرگشتی انسان و بعد از سکس با ارجحیت درجه لذت ایجاد شده و این عضو تو سایر موجودات فقط برای شیردهیه.

پ.ن: بزرگ‌ترش رو مردان بهتر میدونن چون در روند فرگشتی بزرگ ترش نشان سلامتی بیشتر بوده.

از دویچه وله،با تغییر .

برای فردای تو رای میدهم
برای لبخند تو رای میدهم
برای افتخارتو در جهان، برای غرور تو رای میدهم .
برای آینده کودکان سرزمینم رای میدهم.
💜💚

چندی پیش توی سایت www.faktglaublich.com که یه منبع نسبتاً موثق آلمانی هست به این تحقیق برخورد کردم و یاد پس‌گردنی زدن های دوستام به هم تو دوره ی دبیرستان جلوی مدرسه های دخترونه و تک‌چرخ های خیلی خرکی و بی مزه بازیای ضایعشون افتادم.
خلاصه ی پژوهش میگفت که طی تحقیقی وجود زنان (خوش‌قیافه و خوش‌لباس) توی یک جمع ناآشنا باعث بروز رفتارهای احمقانه در مردان اون جمع می‌شه !

پ.ن : عکس تزئینیست

یکم زیاد شد ولی بازم کمه:))) خیلی کم.

http://ketabnak.com/merger.php?dlid=8529

دوتا ویدئو کنار همه ها:| ازنظر دونفره ای! :))) حال نداشتم تصحیح کنم دیگه ببخشید.

درمورد بی جنس گراها اینجا یکم بیشتر توضیح میدم.
از نظر روابط عاطفی به۷گروه تقسیم میشن.

آرومانتیک: فقدان کشش عاطفی نسبت به هر کسی با هر جنیسیتی (مذکر/ مؤنث)
بای رومانتیک: کشش عاطفی نسبت به هر دو جنس (مذکر و مؤنث)
هترو رومانتیک: کشش عاطفی نسبت به جنس مخالف
هومو رومانتیک: کشش عاطفی نسبت به جنس موافق
پان رومانتیک: کشش عاطفی نسبت به هر فردی –جدا از اینکه جنسیت دارد یا فاقد جنسیت است.
ترنس رومانتیک: کشش عاطفی نسبت به ترنس جندرها
پلی رومانتیک: کشش عاطفی نسبت به افراد با جنسیت‌های مختلف که شامل جنس مذکر، مؤنث، ترنس سکژوال و همافرودیت ها-دوجنسی – می‌شود.

پی نوشت: درسته به سکس علاقه ندارن امّا ممکنه خیلیاشون بخاطر جلب رضایت پارتنر بهش تن بدن (این که گفتم میل جنسی هم میتونن داشته باشن از دید هویت و رفتار جنسیشون بود و نه گرایششون که بیسش بر بی میلی جنسیه) .

پ.ن2: بازم صفر و یکیش نکنید و همه چیز در یه طیف جریان داره ٬هیچی مطلق نیست.

وقتی پدر مادر شدید و کودک تون ازتون پرسید بچه ها چطوری به‌وجود میان چی باید بگید؟
لک لک یا قرص یا کار٬کار دعا و خداست؟! نظرات و پیشنهادات دکتر ویلیام سییرز رو در این مورد بخونید:

این پرسش پرسشی است که از طرف اکثر بچه‌ها پرسیده می‌شود و پدر و مادرها خواه‌ ناخواه باید پاسخی خیالی یا قانع کننده بدهند.
چه خوب و چه بد، نسل‌های جدید در سنین پایین‌تری با مفاهیم جنسی آشنا می‌شوند.این واقعیت از زندگی مدرن بدان معنی است که والدین باید با خرد و مسئولیت‌پذیری در مورد توضیح مفهوم تولید مثل بسته به شرایط و سن کودک عمل کنند.
برای آن‌ها توضیح دهید، اما نه بیش از حد
پاسخ سوال‌های آن‌ها را بدهید، نه بیشتر و نه کمتر. اگر او از شما را پرسید که کودک از چه بخشی از مادر بیرون می‌آید، توضیحی با ساده‌ترین واژه‌های ممکن به او بدهید. می‌توانید خودتان با نقاشی‌های ساده و کودکانه کتابچه‌مصور تولید کنید.
حقیقت را بگویید
با استفاده از کتابچه، تمثیل‌ها و بازی مفاهیم درست را به آن‌ها آموزش دهید. مثلا اگر کودک پرسید که بچه کجای مادر‌ها رشد می‌کند؛ به جای اینکه بگویید در شکم مامان‌ها؛ بگویید در رحم و اگر از نحوه‌ی خروج و زمان آن پرسید با آن‌ها پاسخ دهید که در زمان مناسب نوزادان از طریق کانالی از واژن مادر‌ها خارج می‌شوند. نکته‌ی بسیار مهم این است که از واژه‌های دقیق استفاده کنید. در آن سنین، شما باید کاری کنید که کودک شما برای یادگیری به ویژه مسائل حساس، شما را به عنوان یک منبع اطلاعات قابل اعتماد و در دسترس بپذیرد.
شما دارید زمینه‌ی یک توضیح مناسب و دقیق‌تر را برای فرزندانتان در سنین نوجوانی آماده می‌کنید.
با آن‌ها گفت‌و‌گو کنید و پر اطمینان صحبت کنید
اگر شما احساس خجالت دارید، سعی کنید که آن را نشان ندهید و به شکلی رفتار کنید کودک نزد خود فکر نکند که چنین مسائلی باید دلیل برای خجالت کشیدنش باشد. پس از اینکه کودک به شما اعتماد کرد و پاسخ مناسبی به سوال اول او دادید به احتمال زیاد سوال‌های دیگری نیز از شما می‌پرسد. مثلا «بچه‌ها چه جوری ایجاد می‌شن؟». آماده باشید که پاسخ او را با لحنی پر اطمینان بدهید. بهتر است تا زمانی که او به شکلی به شما بفهماند که اطلاعات بیشتری نیاز دارد، وارد جزئیات نشوید.
همچنین بچه‌هایتان را در مسائل مربوط به نوزاد و بارداری مشارکت دهید.

با تشکر از @gomaneha و ٬art of science.
لینک ویدئو: https://www.youtube.com/watch?v=a3MyLt6l5n0

کتاب مصور «بچه‌ها از کجا می‌آیند» برای اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی -» ketabjan

این هم از بازگشت غیرشکوهمندانم همراه با شکستگی پا و قرار عمل(احتمالاً) . . صدای من را از بیمارستانی در تهران می‌شنوید😐😄

حرف خاصی ندارم بعنوان سخن آخر(موقت).
فقط اینکه مواظب خودتون باشید.
مسواکاتونو بزنید.
دلتونو به هر خری ندید.
با هر خری که خواستید خوش بگذرونید.
شاد باشید.
حساس نباشید.
شل بگیرید.( از دید سخت نگرفتن گفتما)
جامو خالی کنید موقع خوردناتون(غدا منظورمه نه ... ).
همین دیگه.
دلتونم تنگ شه😐
تا درودی دیگر بدرود (وی میکروفن را به گوشه ای می‌اندازد و به خوشگلای جمع چشمک میزند و میگه دو سه ماه دیگه با آیتمای بیشتر(صرفاً برای خوشگلا) برمیگردم) .

پ.ن: عکس ارسالی از طرف یکی از دوستان

نگاهش کردم و گفتم:
چیزیو تقصیر هیچ‌کس ننداز .
جهان تو چهارچوب نگاه توئه که شکل میگیره.
اگر زشته تو نقاش خوبی نیستی.
اگه تاریکه تو درست رنگ نزدی و اگر حس میکنی اشتباهیه یعنی داری اشتباه میری
جهانت رو درست نقاشی کن و حتی از اشتباهاتت هم لذت ببر.
توی شکست و بردت فقط و فقط و فقط نگاه خودته که تاثیر داره.

انگار نمیفهمید و کاش میفهمید و کاش میفهمید و کاش میفهمید.
دوستم بود و دوستش داشتم، حیف است..
#معنا

#autism به مناسبت روز جهانی #اتیسم #اوتیسم
تفاوت های سیستم ارتباطات مغزی باعث میشه این افراد به برخی رفتارها حساس باشن به طور افراطی و تفریطی؛مثلا برخورد انگشت دستتون به بدنشون دردی مثل شمشیر داشته باشه یا میخ کنن تو بدنشون و دچار درد نشن.

بیاید به دنیای یک فرد دچار #اُتیسم (نوشته ی نیما نریمان[ yon.ir/YHOfQ ]) بریم:
تصور کنید تو خونه‌تون نشستید٬مشغول کار مورد علاقه‌تون هستید و همه چیز خوب و آرومه. یهو صدای تلویزیون به گوشتون میرسه و صداش بیش از حد معمول بلنده٬خیلی بلند٬واقعا بلند! چیکار می‌کنید؟ به اون شخص میگید صداشو کم کنه یا خودتون سریع میرید صداشو کم یا اصلا خاموشش می‌کنید. اما حالا تصور کنید که هیچ راهی وجود نداره تا صداشو کم کنید و هیچ جایی هم نمی‌تونید برید و مجبورید که اونجا باشید.چه حالی بهتون دست میده؟ صدا اونقدر بلند و آزاردهنده‌ست که از تحمل شما خارجه٬ناخواسته و بدون اختیار شما اومده و آرامشتون رو بهم زده و راهی هم برای کم کردنش یا خارج شدن از اون وضعیت ندارید. احتمالا گوش‌هاتون رو می‌گیرید٬ناراحت و عصبی و عصبانی می‌شید و… حالا تصور کنید همچین وضعیتی هر روز و هر ساعت و هر لحظه می‌تونست بطور عادی و ناگهانی براتون پیش بیاد یعنی طوری‌که حتا کوچکترین صداهای دور و بر به گوش شما همون قدر بلند و آزاردهنده باشه؛ اون وقت چیکار می‌کردید؟ خب٬این وضعیتیه که من بسیاری وقتها ممکنه تجربه کنم در همه جا! چرا؟ چون من و همه افراد دچار اتیسم “مشکلات حسی” داریم؛ مشکلاتی که حس‌های بینایی٬شنوایی٬لامسه و… ما رو درگیر کردند و هیچ قاعده و حساب و کتابی هم ندارند. حتما شنیدید میگن اتیسم یک طیفه٬معنیش همینه که مثلا همین مشکلات حسی در افراد دچار اتیسم باهم متفاوته و تو بعضی‌ها کمتره و تو بعضی هم بیشتر٬اما همه ما دچارشیم. این مشکلات می‌تونن در یک لحظه دنیای ما رو تبدیل به دنیایی آزاردهنده٬غیرقابل تحمل٬پر سر و صدا٬ساکت٬پر نور٬تلخ و یا دردناک کنند و در لحظه‌ای دیگر هم ممکنه به ما اجازه بدن مثل شما اطرافمون را بدون مشکل و بطور عادی بشنویم و ببینیم و کلا حس کنیم. ممکنه بپرسید چرا اینطوریه؟ خب٬نه من و نه خیلی از کسانی که درباره اتیسم تحقیق و بررسی می‌کنند هنوز دقیقا نمی‌دونن چرا و چطور ساختار و عملکرد مغز ما همچین وضعیتی رو برامون بوجود میاره. ولی این وضعیت وجود داره. البته خوشبختانه این مشکلات وقتی تمرینات حسی لازم رو بگیریم بعد از مدتی خیلی بهتر میشن و خیلی کمتر اذیت می‌کنن.
شما هم با آگاهی بخشیتون میتونید باعث بهتر درک شدن ما بشید:)

Most Popular Instagram Hashtags