amepasandbook amepasandbook

35 posts   1,006 followers   31 followings

انجمن نویسندگان عامه‌پسند  صفحه‌ای برای معرفی نویسندگان و رمانهای ایرانی ژانر عاشقانه 👈این صفحه زیر نظر مدیر صفحه اداره می‌شود. ایمیل انجمن👈: amepasand@gmail.com

🔷جایزه‌های ادبی ژانر عاشقانه
جایزه ریتا
ترجمه از الهام ناییج 🔷 در تمام کشورهای صاحب سبک در ژانر عاشقانه جوایز مهمی برای این ژانر درنظر گرفته می‌شود. ریتا برجسته‌ترین جایزه برای رمان عاشقانه‌ی انگلیسی زبان است که توسط انجمن رمان عاشقانه نویسان آمریکا اعطا می‌شود. 🔷هدف جایزه ریتا، ارتقای سطح کیفی ژانر رمان عاشقانه است. نام این جایزه از نام کوچک اولین رییس انجمن رمان عاشقانه نویسان آمریکا (ریتا کلی استرادا) گرفته‌شده‌ است. 🔷فراخوان این جایزه در پاییز هر سال است و انجمن تا سقف دو هزار رمان عاشقانه را بررسی خواهد کرد. هزینه شرکت در این رقابت پنجاه دلار برای اعضای انجمن و صد و هفتاد دلار برای سایر شرکت کنندگان است. شرکت‌کنندگان باید تا پایان مهلت این فراخوان، پنج جلد از اثر خود را به انجمن بفرستند. 🔷 آنها می‌توانند بیش از یک اثر خود را برای انجمن بفرستند ولی برای ارسال‌های بیشتر هزینه بیشتری (بیست و پنج دلار برای هر رمان) نیز باید بپردازند. در مرحله اولیه، هر جلد توسط پنج داور خوانده می‌شود. چند ماه بعد، فینالیست‌ها اعلام می‌شوند و برندگان نهایی نیز در جشن اعطای جایزه سالانه این انجمن اعلام می‌شوند. 🔷این جشن در روز آخر کنفرانس ملی این انجمن و در ماه جولای برگزار می‌شود. این جایزه در بخش‌های زیر اعطا می شود:
• بهترین کتاب اول
• بهترین رمان عاشقانه معاصر
• بهترین رمان اروتیک
• بهترین رمان عاشقانه تاریخی
• بهترین رمان با موضوع عاشقانه
• بهترین رمان عاشقانه پارانرمال
• بهترین داستان بلند عاشقانه
• بهترین رمان عاشقانه مذهبی، عرفانی
• بهترین رمان عاشقانه تعلیقی
• بهترین رمان عاشقانه جوانان و نوجوانان 🔷در این دسته‌بندی‌ها، رمان اثری با بیش از چهل هزار کلمه و داستان بلند اثری بین بیست تا چهل هزار کلمه تعریف شده‌است. این خود نویسندگان هستند که به داور پیشنهاد می‌دهند اثرشان در کدام دسته بندی ارزیابی شود. در مرحله اولیه، داورها باید به سه پرسش اصلی پاسخ دهند. 🔷یک. آیا این اثر یک داستان عاشقانه را در هسته مرکزی خود دارد؟
دو. آیا پایان اثر خوش است؟ (در فضای داستان‌نویسی غرب، پایان خوش از ملزومات این ژانر است.)
سه. آیا اثر در تعریف دسته‌بندی پیشنهادی توسط نویسنده می‌گنجد؟
اگر اثری سه پاسخ منفی برای هر یک از این سوال‌ها از داورها بگیرد، به مرحله بعد راه نمیابد. آثاری که جزو چهار درصد بالای رتبه‌بندی ارزیابی‌شده توسط داورها قرار بگیرند، به مرحله فینال راه پیدا می‌کنند.
بقیه در کامنت اول🌹

❤️برج کبوتر
نویسنده: فریبا حاتمی
نشر: برکه خورشید ❤️رویاهایت را باورداشته باش!
یادداشت از یاسمن همتی ❤️اگر دوست دارید به دل گذشته‌های نه چندان دور بروید و از ارسی، شاه‌نشین، مردنگی و گوشواره بخوانید برج کبوتر همان است که می‌خواهید. برج کبوتر داستان زندگی دختری به نام ترنج‌خاتون است که یک ازدواج کوتاه داشته و بی‌آن‌که حتی یک روز زندگی مشترک داشته باشد در هجده سالگی زنی مطلقه است. اما با همه سختی یدک کشیدن این عنوان در اواخر دوران قاجار، رویاهای ترنج خاتون زنده‌اند. او با رویاهایش زندگی می‌کند. ترنج‌خاتون خیلی غیرمنتظره عاشق می‌شود. آن هم عشقی ممنوعه، عجیب و نامتعارف! ❤️شاید حالا که پای عشق ترنج‌خاتون به میان آمد خیلی از کتاب‌خوان‌ها یاد کتاب بامداد خمار نوشته فتانه حاج‌سیدجوادی و عشق محبوبه و رحیم‌نجار بیفتند. داستان بامدادخمار هم در فضای قدیم روایت می‌شود. شاید به جهت فضا و حس و حال این دوکتاب به هم شبیه باشند اما عشق و پیدایش آن و روندی که طی می‌شود با هم متفاوت است. ❤️عشق در برج کبوتر جنبه جسمانی ندارد. فقط رنگ است و عطر و کمی نگاه. گاهی حتی پذیرش این نوع علاقه و دل‌باختگی ممکن است دشوار باشد اما با این حال یک فرنگی عاشق‌پیشه که از خانواده فقیری هم نیست دلش را به عطر و بوی ترنج خاتون می‌بازد! ❤️در دنیای مرد سالارانه آن روزها که زن‌ها حق انتخاب نداشته‌اند ترنج قصه با جسارت پای عشقش می‌ایستد. خشونت می‌بیند اما از علاقه‌اش کم نمی‌شود. و این ایستادگی زمانی بیشتر معنا پیدا می‌کند که عشق جناب کنت در پس سماجتی عجیب به او ثابت می‌شود. وقتی تصمیم جدی او را می‌بیند جسارت رویارویی با برادرش امیرجهان در او قوت می‌گیرد. این رفتار و شروع تغییر برای چنین دختری قدمی رو به جلو محسوب می‌شود. ❤️فریبا حاتمی در این داستان تلاش کرده تا فضاسازی خوبی از شهر اصفهان به تصویر بکشد. استفاده از ضرب‌المثل‌ها و واژه‌های متناسب با زمان وقوع داستان از جمله ویژگی‌های مهم نثر نویسنده است. دیالوگ‌ها در زبان شخصیت‌ها می‌نشیند. و این نکته مهمی‌است که نویسنده بتواند در لحن و زبان شخصیت‌ها به گونه‌ای عمل کند که مخاطب آن را باور کند. ❤️اگر سفر به گذشته برای شما جذاب است نیاز به هزینه زیادی نیست می‌توانید با خرید کتاب، آن را بخوانید و از شنیدن صدای بغبغوی کبوترش لذت ببرید و ببینید اگر نبودند ترنج خاتون ها شاید امروز زنان در این جایی که ایستاده اند نبودند.

یادداشت کامل در کانال تلگرام

#معرفی_کتاب
#انجمن_نویسندگان_عامه_پسند
#ژانر_عاشقانه
#برج_کبوتر
#فریبا_حاتمی
#نشر_برکه_خورشید

❤️فصل سکوت
نویسنده: مریم دلیر
ناشر: شادان ❤️دوراهی‌های زندگی
یادداشت از مژگان چناری ❤️مهتاب دختری متولد دهه شصت است که برای موفقیت در کنکور سراسری به سختی درس می خواند. برای تقویت درس فیزیک در کلاس کنکور استادی سخت‌گیر ثبت نام می کند و دل به مردی می بازد که سایه ی سنگین مادری خودرای بر سر دارد. مادری که لجبازی‌هایش طعم شیرین عشق را در دهانشان گس می کند. ❤️فصل سکوت، قصه نسلی است که مجبورشان کرده‌اند ساکت بمانند. نسلی که عشقشان با این استدلال که «تو امروز نمی فهمی» به تمسخر گرفته شده. قصه متولدین روزهای جنگ و تحریم که به دنبال یافتن کمال و آنچه که از طرف خانواده و جامعه برچسب بهترین خورده بود، می‌دویدند. دختران و پسرانی که پشت سد بی رحم کنکور در میان سیل عظیم شرکت کنندگان میلیونی و ظرفیت‌های محدود دانشگاه درگیر رقابت بوده‌اند و دچار همین کشمکش در انتخاب کار و کسب و مسکن نیز بوده‌اند. ❤️رمان دو راوی دارد که به طور موازی داستان را به پیش می‌برند. مهتاب و رضای قصه هر کدام با زاویه دید خود، خواننده را درگیر مسائل خاص همجنسان خود می کنند و این امکان را برای خواننده فراهم می‌سازند تا با سفر به زمانی نه چندان دور، دغدغه‌های متفاوت نسلی متفاوت را بشناسد. زیربنای سست عزت نفس دخترانی که قربانی سبک اشتباه تربیت در خانواده و جامعه بوده‌اند، در بستری که عشق فراهم کرده، بررسی می‌شود و چگونه موفق شدنشان را بی‌آنکه حرمتی بشکنند به تصویر می‌کشد. ❤️نویسنده قصه گوی متبحری است که به خوبی تجربه‌های آن سالها را به مخاطب خود منتقل می‌کند. او سر صبر و حوصله نشان می‌دهد چگونه می‌توان بدون خراب کردن پل‌های پشت سر در راه اهداف شخصی ثابت قدم بود. فصل سکوت را بخوانید و خواندن آن را به جوان‌هایی که بر سر اولین دوراهی‌های انتخاب قرار گرفته اند، توصیه کنید.

#معرفی_کتاب
#پیشنهاد_کتاب
#ادبیات_عامه_پسند
#انجمن_نویسندگان_عامه_پسند
#ژانر_عاشقانه
#فصل_سکوت
#مریم_دلیر
#نشر_شادان
#مژگان_چناری ✍️انجمن نویسندگان عامه‌پسند

اینستاگرام:
@amepasandbook
تلگرام:
@amehpasand

❤️در ماه‌های آخر سال الناز محمدی با یاس مجنون از نشر برکه خورشید، زهره فصل بهار با وقتی شمعدانی‌ها گل می‌دهند از نشر شادان، خانم‌ها بهارلویی و منجزی با رمان مشترک کار دستم نده از انتشارات ذهن‌آویز و زهرا اسماعیل زاده با رمان آخرین روز زمستان از نشر برکه خورشید به استقبال سال نو رفتند. اما در حالی به نمایشگاه کتاب نزدیک می‌شویم که اعضای انجمن نویسندگان عامه‌پسند با دست پر به استقبال مخاطبانشان می‌آیند. ❤️غزل پورنسایی در میان جمع نویسندگان انجمن با دست پرتری به نمایشگاه آمده است. رمان بلوغ از انتشارات یوپا است. این رمان درباره دختری دوازده ساله به نام بنفشه است که با پدری عیاش زندگی می‌کند و عاشق دوست پدرش می‌شود. مردی که مثل پدر بنفشه عیاش است. رمان بختک را نیز انتشارات یوپا منتشر کرده است و درباره پسری خوشگذران است که به شکل تصادفی با زنی مطلقه آشنا می‌شود و می‌خواهد با او رابطه داشته باشد اما وقتی زن نمی‌پذیرد تصمیم می‌گیرد به هر قیمتی او را به چنگ بیاورد. اما سومین رمان غزل پورنسایی با نام من به گربه‌ها فکر می‌کنم را نشر برکه خورشید منتشر کرده است. این رمان درباره دختری به نام سلاله است که با مادری خوشگذران زندگی می‌کند. سلاله عاشقی دلخسته دارد اما بعد از آشنایی با مردی که بسیار بزرگتر از خودش است تصمیمی عجیب می‌گیرد و ... ❤️ویدا چراغیان که سال گذشته عروس اورامان را با نشر علی منتشر کرد، برای نمایشگاه نیز کتاب تازه‌ای را روانه بازار کرده است. رمان عاشقانه یه نفر مثل تو از سوی نشر آئی‌سا منتشر شده است. ❤️اما نویسنده دیگری که رمان تازه‌ای منتشر کرده سیمین شیردل است. رمان‌ خوش‌هوندی لیلی از سوی نشر برکه خورشید ماخیرا به چاپ سوم رسیده است. آخرین رمان خانم شیردل به نام خط احساس با قلم خاص اوست که نشر پرسمان آن را منتشر کرده است. ❤️شادی منعم با نگاه ویژه خود رمانی رمان جزر و مد را روانه بازار نشر کرده. رمانی معمایی و عاشقانه درباره دختری به نام شهرزاد که با ملاقات مردی به نام میثاق در مطب پسرعمویش وارد اتفاقاتی تازه می‌شود. شهرزاد که به خاطر میثاق حاضر می‌شود دست به هر فداکاری بزند با بازگشت کنعان از گذشته‌اش اما ورق برمی‌گردد و زندگی همه دستخوش تغییر می‌شود. این رمان را نشر علی منتشر کرده است. ❤️صفحه‌ی نویسنده بر روی عکس‌ها تگ شده است.می‌توانید زمان دیدار آن‌ها با خوانندگان را در صفحه شخصی آن‌ها ببینید.

#تازه_های_نشر
#بختک
#بلوغ
#من_به_گربه_ها_فکر_میکنم
#یه_نفر_مثل_تو
#خط_احساس
#جز_و_مد
انجمن نویسندگان عامه پسند 🌺تلگرام
@amehpasand

❤️فراموش آباد
نویسنده:مهسا زهیری
نشر: بركه خورشید ❤️دو کفه‌ی ترازو
یادداشت از مهسا فروهر ❤️مهسا زهیری از نویسندگان موفقی است كه رمان نویسی را از سایت نود و هشتیا آغاز كرده و مخاطبان بسیاری نیز دارد. تنها نیستیم، فصل بادبادك‌ها، كوچ‌، ستاره‌ی پنهان و دو رمان چاپی فراموش آباد و به من بگو لیلی از رمان‌های او هستند. ❤️در رمان آخر او، خاطره شخصیت اصلی داستان، در زندگی‌اش دوبار دچار شکست عاطفی شده است و سوال بزرگی درباره نامزد سابقش دارد که هنوز نتوانسته آن را حل کند. او برای فراموش كردن به محیطی جدید به دور از تنش‌ها و تناقضات موجود در خانواده نیاز دارد. به همین دلیل به پیشنهاد دایی‌اش برای رفتن به آمل و رسیدگی به پروژه‌ی ساخت مكانی تفریحی برای هتلی كه آرش مدیریت آن را به عهده دارد، جواب مثبت می‌دهد تا این آغاز راهی باشد برای تکامل شخصیتی‌اش. ❤️فراموش آباد درباره‌ی مشكلات فرزندان طلاق است. طلاق شاید برای والدین رهایی از تنش‌ها و مشكلات ازدواج باشد ولی برای فرزندان تازه شروع مشكلات است. مشكلاتی كه از انتخاب بین ماندن با پدر یا مادر شروع شده و به مشكلات معنوی و گاهی شخصیتی ختم خواهد شد. ❤️آرمان‌های پدر و مادر خاطره بسیار متفاوت است، مادر به دنبال مادیات و پدر به دنبال معنویات و هدف بزرگش در زندگی یعنی گرفتن مجوز برای به نمایش گذاشتن آثارش است .این دوراهی و از هم گسیختگی در خانواده علاوه بر توقعات و خواسته‌های خودش در زندگی فشاری طاقت فرسا به خاطره وارد می‌كند. خاطره كه از ابتدای زندگی‌اش مجبور به انتخاب است. انتخاب‌های والدین و انتخاب‌های خودش برای زندگی. این دوگانگی در زندگی‌اش کاملاً مشهود است. ❤️داستان یك راوی دارد و از زبان خاطره بیان می‌شود. این امر به انسجام و ملموس بودن داستان كمك شایانی كرده است.
⁦❤️⁩نویسنده با ایجاد تعلیق‌ها و اوج و فرودهای به موقع حال و هوای دلچسبی به داستان می دهد و باعث می شود كه با وجود تعداد صفحات نسبتا زیاد از ادامه رمان دست نكشید و همچنان از خواندن آن تا آخرین صفحات لذت برد.نویسنده به خوبی از پس شخصیت پردازی و فضاسازی بر آمده است و در تمام صفحات داستان آرامش با خواندن كلمات به وضوح حس می شود. ❤️در نهایت این رمان را به كسانی كه دنبال رمانی منطقی با عاشقانه‌هایی لطیف هستند توصیه می كنم.
( برای خواندن معرفی کامل به کانال انجمن مراجعه کنید.) #معرفی_کتاب
#ادبیات_عامه_پسند
#انجمن_نویسندگان_عامه_پسند
#فراموش_آباد
#مهسا_زهیری
#برکه_خورشید
#مهسا_فروهر ✍️انجمن نویسندگان عامه‌پسند

اینستاگرام:
@amepasandbook
تلگرام:
@amehpasand

🔑چرا جایزه ادبی مهم است؟
مترجم الهام ناییج

آگوست 1991، هشت زن در سیدنی با هم جلسه‌ای گذاشتند که نتیجه‌اش انجمن رمان عاشقانه‌نویسان استرالیا شد. آن جمع هشت نفره امروز بیش از هفتصد نفر را از کشورهای مختلف دنیا مثل استرالیا، نیوزیلند، سنگاپور، امریکا و انگلستان به جمع خود اضافه کرده تا رمان عاشقانه و عاشقانه‌‌نویسان را حمایت کند. 🔑یکی از مهمترین جوایز این انجمن جایزه روبی است. جایزه کتاب عاشقانه سال (روبی) به آثاری در ژانرهای عاشقانه تاریخی، عاشقانه معاصر، عاشقانه تعلیق، عاشقانه فانتزی و علمی‌تخیلی، عاشقانه زنانه و غیره اهدا می‌شود. این جایزه به رمان عاشقانه (بیش از چهل هزار کلمه) و داستان بلند عاشقانه (بین ده تا چهل هزار کلمه) تعلق می‌گیرد. هزینه ورود به این مسابقه پنجاه و پنج دلار برای اعضا و صد و شصت و پنج دلار برای شرکت کنندگان آزاد است. 🔑آنچه در این مطلب کوتاه ذکر شد تنها بخشی از جایزه‌های ادبی یک انجمن در استرالیاست که صرفا روی ژانر رمان عاشقانه متمرکز است. اما ادبیات عامه پسند ژانرهای متنوع دیگری مانند جنایی، وحشت، عاشقانه، تعلیق و علمی تخیلی را نیز در برمی‌گیرد که برای هر یک از این ژانرها در کشورهای مختلف دنیا جوایز معتبری وجود دارد. مثلا جایزه تیاکستون اولد پکیولار کرایم که عالی‌ترین جایزه ژانر جنایی انگلستان است و جایزه نبولا به بهترین آثار علمی تخیلی و فانتزی در آمریکا اهدا می‌شود. جایزه ریتا نیز برجسته‌ترین جایزه ادبی ژانر عاشقانه است که توسط انجمن نویسندگان رمان عاشقانه آمریکا اهدا می‌شود.
برای خواندن کامل مطلب به کانال تلگرام مراجعه کنید.🌺🌺👇 ✍️انجمن نویسندگان عامه‌پسند

اینستاگرام:
@amepasandbook
تلگرام:
@amehpasand

📌آبنبات چوبی
غزل پورنسایی
نشر آرینا ( علی) 📌آیا فقر دلیل خوبی براي شكنجه است؟
یادداشت از الهام اصغرنیا 📌کتاب آبنبات چوبی، نه از سری آبنبات های طمع دار مهرداد صدقی است و نه ارتباطی با فیلم آبنبات چوبی ساخته محمدحسین فرح‌بخش دارد! آبنبات چوبی نوشته غزل پورنسایی است که دکترای روانشناسی دارد پس می‌شود انتظار داشت که با اثری روانشناختی و اجتماعی روبرو شویم. 📌داستان را از زبان دختر مطلقه ی جوانی به نام مونا ابراهیمی می‌خوانید که یک برادر نوجوان و یک خواهر خردسال دارد با مادری مریض و خانه نشین. پدرش فوت کرده و بخاطر مشکلات زیاد مالیشان هیچکس دور و برشان نمانده است. دست روزگار رامین بابازاده را که یک شرکت صادارات و واردات دارد سر راه مونا قرار می‌دهد و زندگی‌ش را دستخوش تغییرات مهمی می‌کند. 📌اشتباه نکنید! داستان دختر فقیر و پسر پادشاه را نخواهید خواند! داستان از آنچه که حدسش را می‌زنید مهیج‌تر و شاید می‌شود گفت دردناکتر است! و البته نویسنده خواندنش را برای افراد زیر بیست و دو سال توصیه نمی‌‌کند! و من هم آن را برای کسانی که ناراحتی قلبی یا اعصاب ضعیفی دارند توصیه نمی‌کنم! 📌آبنبات چوبی پرده از اختلالات ساديسم جنسي و به تعبيري حتي مازوخيسم برمی‌دارد که بخاطر شرایط خاص جامعه در خفا مانده و چندان کسی از آن صحبت نمی کند. پورنسایی با جسارت و البته لطافت قلمش به خوبی از پس شخصیت پردازی و طرح داستان برآمده، اگرچه پیرنگ داستان براساس واقعیت طراحی شده است ولی نمی‌توان هنر نویسنده را در روایت این درد پنهان نادیده گرفت. پورنسایی تلاش می‌کند با به تصویر کشیدن اشتباهات، حماقتها و گاهی ساده‌انگاریهای شخصیت های داستان نشان دهد که چطور می‌شود به راحتی از چاله به چاه افتاد. البته که فقر مالی و فقر فرهنگی تأثیر بسزایی در تصمیمات افراد در رمان دارند که شاید باعث شود در طول داستان یا پس از اتمامش از خودتان بپرسید «آیا فقر دلیل خوبی براي شكنجه دادن يا شكنجه شدن است؟» 📌نام اثر «آبنبات چوبی» کمی نامأنوس و شاید عجیب به‌نظر برسد ولی بعد از خواندن صفحات ابتدایی کتاب متوجه می‌شوید که کاملاً مناسب بوده، همانند طرح جلد سرد و غم انگیزش که یکی از تراژیک‌ترین صحنه‌های کتاب را تداعی می‌کند.
خواندن رمان را به آنهایی که علاقمند به مباحث روانشناختی و آشنا شدن با انواع اختلالات روانی هستند و به آنان که از اشتباهات دیگران درس می‌گیرند تا مسیر درستی را برای زندگی انتخاب می‌کنند، توصیه می‌کنم.
#معرفی_کتاب
#انجمن_نویسندگان_عامه_پسند
#آبنبات_چوبی
#غزل_پورنسایی

تلگرام
@amehpasand

💓💓💓نوروز مبارک
انجمن نویسندگان عامه پسند سال خوبی را برای شما همراهان عزیز آرزو می‌کند. 💓💓💓برای ما بگویید در سالی که گذشت کدام رمان عاشقانه را خواندید که بیشتر از همه به دلتان نشست تا همراهان دیگر هم از نظرتان استفاده کنند.

#انجمن_نویسندگان_عامه_پسند
تلگرام
@amehpasand

❤️نگار‌گر خاموش
نیلوفر پورحسین
نشر سخن ❤️تابلوی هزار نقش
یادداشت از یاسمن همتی ❤️رمان «نگار‌گرخاموش» اولین کتاب «نیلوفرپورحسین» درباره دو دوست است. همسا و نسیم دوست صمیمی، هردو نقاش و در یک گالری کار می‌کنند. به خاطر اتفاقی که برای همسا افتاده است او قادر به حرف زدن نیست. داستان چند راوی دارد. نسیم و الهام که خودشان داستان را روایت می‌کنند. همسا که شخصیت اصلی است، قصه‌اش توسط راوی، روایت می‌شود. به همین ترتیب بقیه شخصیت‌ها هم داستانشان از زبان راوی است. ❤️نظم دادن به این تعدد راوی و تعادل برقرار کردن کار دشواری است و بهتر بود این تنوع کمی محدود‌تر باشد. گذشته همسا در هاله‌ای از ابهام است و مخاطب نمی‌داند چه اتفاقی او را به این نقطه رسانده است. هرچه مخاطب به دنبال چرایی ماجراست، نویسنده چندان تمایلی ندارد که از گذشته بگوید! گرچه با کدهایی که گاهی در داستان به آن اشاره می‌کند حدس آن دور از ذهن نیست. اما مخاطب انتظار دارد نویسنده در جای مناسب و در زمان درست، این گره‌گشایی را انجام دهد.
لحن شخصیت‌های داستان که در طیف سنی بیست تا سی و چهارساله هستند، خوب درآمده است. البته باید توجه داشت شخصیت‌ها ویژگی خیلی عجیبی ندارند و این لحن بیشتر در حد همان شوخی‌های معمول دوستانه شکل می‌گیرد و نوع ادبیاتی که به کار می‌برند. ❤️نویسنده با تکیه بر مسایل روان‌شناسی تلاش کرده تا از روابط والدین با فرزند بگوید و از محدودیت‌ها و آسیب‌پذیری دختران جوان حرف بزند. امنیت در خانواده، مهاجرت به امید زندگی بهتر و طلاق هم از جمله مسایلی است که نویسنده سعی داشته به آن اشاره کند. در کنار همه این‌ها عشق و علاقه‌ای هم پیش می‌آید که البته جای پرداخت بیشتر هم داشت.
در نام‌گذاری فصل‌های کتاب شماره هر فصل با نام موج نوشته شده است. این خلاقیت نویسنده در استفاده از کلمه موج که البته به داستان و شخصیت اصلی هم برمی‌گردد، یکی از ویژگی‌های جالب کتاب است. ❤️نگارگر خاموش اولین کار نویسنده‌اش است و اولین کار هر نویسنده‌ای هم سخت‌ترین کار اوست و هم به همان نسبت می‌تواند ساده‌ترینش باشد. ساده از این جهت که چون تجربه‌ای نداشته، کسی از او انتظار ویژه‌ای ندارد. به همان نسبت هم می‌تواند سخت باشد چون نه با مخاطب سروکار داشته و نه از واکنش مخاطب چیزی می‌داند. درهر حال گذر از این مرحله برای هر نویسنده‌ای اجتناب‌ناپذیراست. 🌷🌷 ادامه در کامنت

#معرفی_کتاب
#ادبیات_عامه_پسند
#نگارگر_خاموش
#نیلوفر_پورحسین
#یاسمن_همتی
#انجمن_نویسندگان_عامه_پسند ✍️انجمن نویسندگان عامه‌پسند

اینستاگرام:
@amepasandbook

🌱🌱🌱در آستانه‌ی فرا رسیدن سال نو پنج نویسنده خوشنام و پرطرفدار انجمن رمان‌های تازه‌شان را به روی گیشه فرستادند. .❤️کار نده دستم
م. بهارلویی و عاطفه منجزی
نشر ذهن‌آویز
اثر تازه م. بهارلویی و عاطفه منجزی است. این دو نویسنده قبلاً با همکاری هم رمان‌های مشترک پرخواننده‌ای را منتشر کرده بودند. اما داستان این رمان از جایی شروع می‌شود که مهندس مهرداد صولتی به خاطر بعضی مسائل مجبور می‌شود در خانه‌‌ای اسرارآمیز اجاره‌نشین شود. صاحبخانه‌های این پانسیون پیرمرد و پیرزنی هستند که هیچ‌کسی نتوانسته تحملشان کند جز دختری به نام بهار که پای مهرداد را به آن خانه باز کرده است. مهرداد هم در جایی تصمیم می‌گیرد عطای آن خانه را به لقایش ببخشد و برود اما نیروی او را وادار به ماندن می‌کند تا اینکه... .❤️یاس مجنون
الناز محمدی
برکه خورشید
الناز محمدی، نویسنده جوان و خوش‌آتیه انجمن هم رمان تازه‌اش را با نشر برکه خورشید روانه بازار کرد. در رمان او موضوعی خانوادگی محور داستان قرار گرفته است. یاسمین بدون توجه به پدر متعصبش دل به پسری به نام هومن می‌بازد اما با فاش شدن رازی از گذشته خانواده‌ها دستخوش دردسرهای بزرگ می‌شوند. در این میان یاسمین ناچار به انتخابی غیرقابل پیشبینی می‌شود.انتخابی که برای اثباتش بهای زیادی می‌پردازد... .❤️آخرین روز زمستان
زهرا اسماعیل زاده
نشر برکه خورشید
اما نویسنده جوان دیگر نشر برکه، زهرا اسماعیل‌زاده بعد از اولین رمانش شیراز خیابان افرا، دومین کار خود را با همین ناشر روانه بازار کرده است. داستان دختری به نام لیلا که امروزش با دیروزی پر از جراحت گره خورده است. زخم‌های زندگی لیلا حاصلدل لرزیدنی ممنوعه است. حالا بعد از ده سال این لیلاست که باید دست به انتخاب بزند. بماند یا برود. ماندن یعنی ادامه‌ی یک تلخی بی‌پایان و رفتن یعنی دل کندن از مردی که لیلا با بند بند وجودش دوستش دارد. .❤️وقتی شمعدانی‌ها گل می‌دهند
زهره فصل‌بهار
نشر شادان
رمان تازه‌ی دیگر اعضای انجمن متعلق به زهره فصل‌بهار است که سوژه‌هایش اجتماعی و چالش‌برانگیزند. او قبلاً درباره ترنس‌ها، رحم اجاره‌ای و اتانازی نوشته و حالا تصمیم گرفته معضل اجتماعی تازه‌ای را دستمایه رمانش قرار دهد. دختری روانشناس که تازه بیوه شده و مردی متفاوت با خودش سر راهش قرار می‌گیرد. دل می‌بازند و از پس عشق مشکل‌ها سربرمی‌آوردند تا ..
.#م_بهارلویی
#عاطفه_منجزی
#الناز_محمدی
#زهرا_اسماعیل_زاده
#زهره_فصل_بهار
#کار_نده_دستم
#یاس_مجنون
#آخرین_روز_زمستان
#وقتی_شمعدانیها_گل_میدهند
#انجمن_نویسندگان_عامه_پسند

❤️روزنامه اطلاعات برای انتخاب برترین رمان‌های سال نود و هفت اقدام به نظرخواهی از پنجاه نویسنده کرد تا «بیست رمان برتر» امسال را انتخاب و معرفی نماید. ❤️طبق این نظرسنجی «هشت» رمان از بیست رمان امسال را اعضای انجمن نویسندگان عامه‌پسند به خود اختصاص دادند و رتبه اول آن نیز به یکی از اعضای این انجمن اختصاص یافت. بر اساس این نظر سنجی رمان «به ساز دلم» اثر پروانه شفاعی حایز رتبه اول شد. ❤️همچنین رمان «گناه دیگران» از مژگان زارع، «کارما» اثر تکین حمزه‌لو، «آجر کج» از شادی منعم، «فصل سکوت» از مریم دلیر، «دوشیزه مهتاب» از نازیلا نوبهاری، «رویای بی‌تکرار» از سارا هاشمی و «بلاگردون» از م. بهارلویی موفق شدند رتبه‌های ششم به بعد را به خود اختصاص دهند. ❤️این موفقیت را به نویسندگان عضو انجمن تبریک می‌گوییم.
#انجمن_نویسندگان_عامه_پسند ✍️انجمن نویسندگان عامه‌پسند

اینستاگرام:
@amepasandbook
تلگرام:
@amehpasand

نویسنده‌ها به سوال‌های چالش‌برانگیز شما جواب میدن.
دوست دارین ازشون چه سوالی بپرسیم؟
#انجمن_نویسندگان_عامه_پسند
#الناز_محمدی 📣📣کانال تلگرام👇👇
@amehpasand

Most Popular Instagram Hashtags