[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

altyazidergisi altyazidergisi

632 posts   29,160 followers   181 followings

Altyazı Sinema Dergisi  Film analizi ve eleştiri içeren, "sinema üzerine düşünen" bağımsız bir aylık dergi.

Bugün vizyona giren #Kar'ın yönetmeni Emre Erdoğdu ile yaptığımız söyleşiyi Mart sayımızda ve www.altyazi.net’te okuyabilirsiniz.

Sessiz Sinema köşemizde bu ay Aslı Özgen Tuncer, 1930 tarihli #BirPazarGünü'nü (#MenschenamSonntag) yazdı.

Repost from @gurcanozturk_ @TopRankRepost #TopRankRepost (sayfa 145) O benim kendime giden gizli kanalımdı; kim isek o haline gelmemizi sağlayan bir katalizör, hep doğru itkiler gönderen bir yabancı cisim,
kalp pili, aşı kalemi, yama, bir askerin kemiğini bir arada tutan çelik çivi, bizi nakilden öncekinden daha çok biz yapan, başka bir adamın kalbi gibi.

#BlackPanther, #Foxtrot, #StalininÖlümü, #EnKaranlıkSaat ve #CebimdekiYabancı eleştirilerini Mart sayımızda okuyabilirsiniz.

Bugün vizyona giren #MekanlarveYüzler'i izlemeden önce Mart sayımızdaki #AgnesVarda dosyasına göz atmayı unutmayın.

Bugün vizyona giren Paul Thomas Anderson imzalı #Phantom Thread'i Mart sayımızda Gözde Onaran kaleme aldı.

En İyi Uyarlama Senaryo dahil dört dalda Oscar'a aday olan #SavaştanSonra'nın büyük boy afişi Mart sayımızda okuyucularımıza armağanımız.

#Rastgele köşemizde bu ay Rana Önoğlu, Lino Brocka’nın Manila’nın varoşlarında çektiği #Insiang’ı (1976) kaleme aldı.

Repost from @brave_books @TopRankRepost #TopRankRepost 🍑Geçen ay Altyazı dergisinin kapağına Beni Adınla Çağır konuk oldu, aynı zamanda kocaman poster de hediye ettiler.
Dergiyi daha önce ne duymuş, ne de görmüştüm. Ancak şunu söyleyebilirim ki dergiye aşık oldum, özellikle birçok merak ettiğim film hakkında eleştiri, şansıma bu sayıda vardı -tabi Oscar'ın yaklaşmasınında etkisi büyük.
Birçok eleştiri, vizyon tarihleri, filmler çok güzeldi. Dergide elbette Beni Adınla Çağır filmininde eleştirisi bulunmaktaydı, eleştiriyi çok beğendim; yerinde, açıklayıcı bir eleştiriydi bence. 🍑Film hakkında bende birkaç şey söylemek istiyorum. Öncelikle film görsel bir şölen yaşattı, Timothee'nin oyunculuğu ise kesinlikle büyüleyiciydi. Tek, uzun çekimli sahneler filmi daha da kaliteli yapmış. Filmin, kitapta olduğu gibi duygular doğrultusunda şekillenmesi bir diğer sevdiğim noktadandı.
Kitap toplam 4 bölümden oluşuyordu, filmde ise bu 4 bölümün 2,5'unu bize aktardılar, 1,5'unu ise kısa kısa aktarmışlardı bence. Benim o merak ettiğim sahneler ise 1,5'da olduğu için izleyemedim. Yine de güzel miydi? Kesinlikle, evet!
Müzikler? Müzikler 80'leri bana yaşatan bir diğer noktaydı, klasik müzikler aşık olunasıydı. •
#callmebyyourname #cmbyn #beniadınlaçağır #adınlaçağırbeni #film #kitap #book #movie #altyazidergisi #altyazı #bravebooks #brave_books #bookstagram

Most Popular Instagram Hashtags