alilidar alilidar

1399 posts   37107 followers   322 followings

ali lidar 

Bazı insanlar kaybetmekten korktukları için vazgeçerler. Kimileri buna soylu bir veda der, kimileri de orospu çocukluğu! Geride kalanın baktığı yere göre değişir mevzu. Ama insan bazen severken de gider. Çünkü bilir, nasılsa kaybedecektir. Son dakikada yenen golle kaçan şampiyonluk bile dram değil komedi sayılır onların kaybetme alışkanlıkları yanında. Bazen, bazı insanlar, hep sevmeye devam etmek için gider. Kalanlar ekseriyetle küfür eder, bazen de dua. Lakin hiçbir dua iflah etmez onları. Bazen gidenler, giderken, geride bıraktıklarını bir anksiyete hatırası olarak yüreklerinde götürürler. Doktorlar buna taşikardi falan der, anneler kara sevda, bilmeyenler, tuhaf!

Bavul Dergi Mayıs sayısı dergi satan her yerde.. @bavuldergi

Ot Mayıs her yerde..

Muhterem Ispartalılar ve Antalyalılar... Bu Cuma ve Cumartesi sizdeyiz. Tüm dostlarımızı bekleriz..

Özet..

#Repost @otlakdergi with @repostapp
・・・
Ali Lidar yazdı,Sinan Taşçı resimledi "B İle Başlayan Filmler" #OTlak

"Sen kalbimin hırsızı
Ben sevdamın polisi!"

Eve giderken sana rastladım. Aşksın sen, makine değil hayatsın. Direksiyonuna, tekerine kurban olurum senin. Ayrıca koltuğuna oturup bir tur atmama müsaade eden yoldaşına da teşekkür ederim..

En kişisel hikayemi yazdım sanırım. OT Mayıs'ta.. Yarın dergi satan her yerde.. @veysellidar @dergiot

Sahi mutsuz muydun? Orada, seni ilk kez nereme sığdıracağımı bilemeyip, bütün mahcubiyetimi tırnaklarımdan çıkarırken, karşında bir yeni yetme gibi tırnaklarımı kemirirken, orada, Kızılcıklı’yla Doktorlar’ın kesiştiği o yerde, sabah ezanı okunmak üzereyken, ben çok yorgunken ve sen çok içmişken, telefonda usulca konuşup bana seni nerede bekleyeceğimi tarif ederken, saat dört falanken, ben olanca yorgunluğuma rağmen değilmişim gibi davranıp sana doğru yürürken… Mutsuz muydun harbiden?

Sahi mutsuz muydun? Oysa sabaha karşı açık fırın bulunca çocuk gibi sevinmiş ve bana taze ekmek almıştın. Ben yolda yarısını yemiştim ve sen evde zeytin var, günah demiştin. Yalan mı söylemiştin, değil miydi günah?

Sahi, ben mi abarttım. Zeytine, ekmeğe ve sana yemin edip, doğru düzgün bir adam olmaya karar verdiğimin sabahı, abarttım diye mi öyle hem manalı hem manasız baktın yüzüme?

Sahi, herkes herkesi aldatır mı cidden? Sahi, utanmayı unutunca mı geçecek bütün mutsuzluklar? Ben sesini ilk duyduğumda seni sevmeye karar vermiştim. Sen, başın ilk sıkıştığında beni sevmekten vazgeçtin. Sahi, ben sana denk mi geldim? Geçerken uğradığın benzin istasyonu gibi, bir daha dönmeyeceğin, mağrur ve yalnız, sakin ve telaşlı, bedbaht ve mütebessim, bokuna kadar zıt anlamlı, dibine kadar çelişik. Ben gibiyken işte ben… Sahi sen, benim nasıl ben gibi olduğumu en iyi bilenken, niye işim var deyip yol vermedin bana?
Sahi, bu aşkta, tek ben miyim kaybeden?

Satır aralarında ben fakirin de ismini anan değerli dostum Gökhan Yavuz Demir'in son kitabı Anlamak İçin Yaşamak son zamanlarda okuduğum en keyifli kitap oldu. Biraz geç de olsa kendisine huzurlarınızda teşekkür etmeyi borç bilirim. Eyvallah abi... @gkhnyvzdemir

Eyvallah kuzularım ben size teşekkür ederim..

follow this page in feedly

Most Popular Instagram Hashtags