aliakcky aliakcky

121 posts   381 followers   367 followings

Ali Akçakaya  Şair olacak büyüyünce..

Bir göz boyama tekniği olarak fotoğraf düzenleme. Orjinal fotoğraf için yana kaydırınız. 👉🏻
.
.
.
#xperiax #xperia #sony #sunset #günbatımı #sky #cloudlovers #clouds

Uzun zamandır kavuşmayı bekliyorduk. 😍😍😍 #diaminebilberry #pilot78g #fountainpen #dolmakalem

01.10.2017
Yağmurlu bir İstanbul gününde bir hayalimiz daha gerçek oldu. ❤️

Ayaklarını kıvırıp oturuveren, gözlerini kapattığında uyuduğu sanılan bir canlı. Ha bir de bıyıklı. 🐱
#xperiax #xperiaphotography #cat #catgram #animal #bns_animals #ig_turkey #ig_animals

"Yaşamda belli bir noktaya gelince, en son ölen umut değil, en son umut ölümdür."
— Vize döneminde derslerden sıkılınca okumak için seçtiğim kitaplar arasındaydı 'Basit Bir Olay'. Yaklaşık 60 sayfalık bir uzun öykü bu. Kısa ama karmaşık bir polisiye öykü. Kitap o kadar çabuk bitiyor ki okurken düşünme fırsatı bile bulamıyor insan. Son satırda bile bambaşka bir çözüm olduğunu görüyorsunuz bir an. Güzel bir ters köşe. Başarılı. #canyayınları #basitbirolay #lamy #safari #kindle

Senin dürüst, çalışkan, ağırbaşlı olduğunu, bir arıya ya da karıncaya benzediğini çok iyi biliyorum. Ben yalnızca binlerce yıldır senin hayatını yıkan ve yıkmış olan sendeki küçük adam yönünü ortaya çıkardım. Küçük ve zavallı olmadığın zaman sen büyüksün, küçük adam. Bizim tek umudumuz senim büyüklüğündür. Kendi işini aşkla yaptığın zaman sen büyüksün, küçük adam; kendini sevinçle mimarlığa, yontuculuğa, resime, süslemeye, ekiciliğe verdiğin zaman sen büyüksün; mavi gökten, karacadan, şebnemden, müzikten ve danstan hoşlandığın zaman büyüksün, çocuklarının büyümesi, eşinin güzelliği sana hayranlık verdiği zaman büyüksün; planeteryuma gidip yıldızlara baktığın zaman, kitaplıklara gidip diğer kadınların ve erkeklerin hayat üzerine neler yazdığını okuduğun zaman sen büyüksün, küçük adam.
Büyük baban seni dizlerinin üzerine alıp salladığı ve geçmiş zamanları anlattığında, belirsiz geleceğe güvenle ve çocukça bir merakla baktığında sen büyüksün, küçük kadın. Genç ana senin yeni doğan bebeğine ninni söylediği zaman, gözlerinde yaşlarla ve yüreğinin derinlerinde ona iyi bir gelecek düşündüğün zaman, gün be gün, yıl be yıl çocuğunun geleceğini hazırladığın zaman sen büyüksün, küçük kadın.
#dinleküçükadam #wilhelmreich #kindle #scrikss

"İletişim Çatışmaları ve Empati" kitabı şişirilmiş bir balondur. Gereksiz ve saçma sapan örneklerle dolu. Bir tez bulmuş çok güzel ama doldurabilmek için bulduğu her şeyi ona uyarlamaya çalışmış. Klasik gelenek düşmanlığı işte. Verilen örnekler tamamen Tanzimat öncesine ait. Hele bir minyatür yorumu var ki evlerden ırak. Hakeza Hacivat Karagöz yorumu da öyle. Zorunda olduğum için bitirdim. Aksi takdirde dayanamaz 50li sayfalarda bir köşeye fırlatırdım.
#üstündökmen #empati

Most Popular Instagram Hashtags