alfakitap alfakitap

660 posts   44,445 followers   0 followings

Alfa Yayınları  Yeni kitaplarımızdan haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Dawkins, çok satan kitabı Gen Bencildir’in devamı olarak altı yıl sonra yazdığı bu kitabında, evrim konusundaki görüşlerini netleştirmekte ve “Seçilim Birimi Olarak Gen” kavramını bilimsel argümanlarla desteklemekte. Kendi sözleriyle “Bu, ne bir ders kitabıdır ne de özel bir alana yönelik giriş mahiyetindeki bir kitaptır. Bu kitap, yaşamın evrimine, özellikle doğal seçilimin mantığına ve doğal seçilimin etkide bulunduğu yaşamın hiyerarşik düzenine ilişkin kişisel bir bakışı içermektedir.” Dawkins kitabın hedef kitlesini, tüm branşlardaki lisans ve yüksek lisans öğrencileri dahil olmak üzere, uzman zoologlar, evrimsel biyologlar, hayvan davranışçıları, sosyobiyologlar çevrebilimciler, felsefeciler ve evrenbilimiyle ilgilenen hümanistler olarak tanımlıyor.

Şükrü Dudu bugün Zorlu AVM’de “Hayata Makas Atmak” kitabı için okurlarıyla bir araya geldi.

Burçak Avcı ve Özlem Kunduracı BO21 Hemen Hafifle kitabının lansmanı için Zorlu D&R’da!

“Olağanüstü Yolculuklar” serisi “Dr. Ox’un Bir Fantezisi” kitabıyla devam ediyor.

“Türk Mitolojisi edebiyat tarihi araştırmalarından, Türk mitolojisinin dünya mitolojisi içindeki yerini anlama çabalarından doğdu. Türk mitolojisinde bütünsel, mitolojik fikrin evrilmesini, Joseph Campbell’ın yaklaşımı çerçevesinde bireyselliğe yol alışını görme çabasının bir ürünüdür bu kitap.” - Sabri Gürses

Nazım’dan Piraye’ye,
Münevver’den Memet’e…
Türkiye’nin umut dolu 1930’larından,
kafası karışık 1950’lerine…
Tankların ruhumuzdan geçtiği 80’lerden, okuduğumuz hiçbir habere şaşıramaz hale geldiğimiz bugünlere…
İstanbul’dan Çankırı’ya, Bursa’dan Rusya’ya, Artvin’den İsveç’e…
Paramparça hayatların, kırık aşkların,
büyük bedellerin, “dev"lere aşık olan “minnacık” kadınların hikâyesi…
Ama en çok babasını arayan Zeynep’in Türkiye ile yüzleşmesinin hikâyesi…
Hiçbir şey göründüğü gibi değildir.
Ve gerçek baktığın göze, durduğun yere göre değişir!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!
#19Mayıs1919

Parlamento dışı muhalefetin kurucularından olan Enzensberger, Titanic’in Batışı’nda içinde yaşadığı toplumun umutsuzluğunu dile getirmeye çalışmıştır. Kitap uygarlığın bir tarihçesini verirken, aynı zamanda bir özeleştiridir de. Titanic’te hissedilen yılgı, ancak büyük duyarlılığı olan bir ozanın başarabileceği bir dil ve teknikle anlatılmıştır. Bu açıdan kitaba bir insanlık destanı demek abartı olmaz.

"Yolun başındaki bir çocuğun öğrenme güçlüğüne değil yeteneklerine odaklanmak, hayatını çok daha güzel bir yola sokabilir." @dr.bahareris

Jack London’ın sosyalist görüşlerinin en açık şekilde görüldüğü Demir Ökçe, Orwell’in 1984’üne de ilham vermiştir. Orwell, London’ın Demir Ökçe’yle “faşizmin yükselişine dair epey kayda değer bir kehanet” ortaya attığını söyler.

Seçilmiş Halklar, milliyetçilik ile dinsel inançlar arasındaki kuvvetli bağı anlatıyor.

Grimm Kardeşler’den Charles Perrault’ya, Giuseppe Pitre’den La Fontaine’e, daha nice isimsiz anlatıcıya uzanan bir masalcılar geleneğine şahit olacaksınız. Mavi Sakal’dan Baba Yaga’ya, Kırmızı Başlıklı Kız’dan Pamuk Prenses’e, o çirkin cadılara ve kurtlara kadar tüm masal kahramanları gözünüzün önünden geçecek.
Unutmayın, kültürünüzü yaratan asıl şey size anlatılan ve sizi biçimlendiren masallardır.

Most Popular Instagram Hashtags