[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

ahmethakankrgl ahmethakankrgl

1689 posts   6017 followers   778 followings

Ahmet Hakan KARAGÜL  Ya yolculuktadır ya da mikrofonda. Sıklıkla seferi, okur, sunar.

http://www.ahmethakankaragul.com/

Düğün törenimize yurt dışından yurt içinden katılan tüm akraba, dost-arkadaş, siyasi-bürokratik-stk temsilcilerine şahsım ve ailem adına teşekkür ederim.
Ayrıca çelenk, çiçek, telgraflarını gönderen; kıtalar ardından dualarıyla bizimle olan herkese şükranlarımı sunarım.
Düğün öncesi ve düğün sabahı cenazemiz olması (peş peşe dayılarımın vefatı)hasebiyle birçok önemli yakınımızı,dostumuzu davet etmeyi unuttuk haklarını helal etsinler. Hayır dualarınızı beklerim.
📷 @kubrakose25 teşekkürler

Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş kimseler kıl. Soyumuzdan da sana teslim olmuş bir ümmet kıl. Bize ibadet yerlerini ve ilkelerini göster. Tövbemizi kabul et. Çünkü sen, tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametli olansın.
Amin.
📷 @kubrakose25

Bir derdim var bin dermana değişmem.

İmam Gazali "İhya u Ulumiddin" kitabında muhteşem bir tespitte bulunur, der ki; insanoğlu herhangi birşey yemeden içmeden 3 şey ile beslenebilir.
1) Su sesi ve su manzarası ile,
2) Yeşillik ve doğayı seyretmekle
3) Sevdiği eş dost akrabası ile kalbi muhabbet etmekle..
Evet gerçekten de böyledir, insan farkında olmadan doyar, ruhu beslenir, dinçleşir..
Burası 3 gün önce gittiğim Muğla'ya bağlı Köyceğiz bölgesindeki bir tatlı suyun kaynağın çıktıktan hemen sonraki görülebilen ilk alanı.. Çayın istikameti boyunca güzel tesisler kurulmuş ve doğa harikasında güzel hizmetler sunuyorlar. Bu suda hem yüzebilir hem de aynı suyu içebilirsiniz; temiz midir dersiniz :) videoda gördüğünüz suyun derinliği 5-6 metre ancak dibindeki taşlar suyun üstündeymiş gibi görünecek kadar harika.. Soğukluğu ise, ilk ayağınızı soktuğunuzda 15 saniye içinde dışarı zıplamanız kaçınılmaz, adeta buzz :)
Muğla'nın henüz keşfedilmemiş birçok yeri var, gittiğimiz yerler tatil dönemi olmasına rağmen çok sakindi sebebi ise insanlar Bodrum, Fethiye, Marmaris derken buranın dışında bir yeri vasat kabul eder hale gelmiş.. Bizler için müsbet olmayan nahoş görüntülerin de olması hasebiyle ismini saydığım yerler pek haz almadığımız bölgeler ve adeta paranla rezil olunan yerler..
Görsellerdeki YUVARLAK ÇAY gibi yerler ise; suyu girip serinledikten sonra çayın üzerine yapılan sedir oturma bölümlerinde şöyle uzanıp; demlik çayını, kiremitte balığını, tatlını gayet mütevazi ücretlere yiyebileceğin harika yerler.
Şu görüntüyü WhatsApp durumunda paylaştıktan Sonra gün içinde yüze yakın kişi neresi olduğunu sordu, çok beğenilmiş olmalı ki diyerek buradan da paylaşmak istedim. Ailece dahi gidilebilir, tavsiye ederim.
Son olarak unutulmamalı ki seyahat etmek keşfetmek dünyanın en keyifli uğraşıdır, tabiki yola çıkmasını bilene :)
Yol arkadaşlarım; @axinan @enesss_akk @zan_bilal @fatihselim_ak
#muğla #köyceğiz #yuvarlakçay

Ezgiler hiçbir zaman aldatmaz.

Allah'ım bizlere de haccı nasip eyle. Ne kadar güzelsin Mekke..

Bu akşam Çengelköy'de Tarihi Çınaraltı'ndaydık, @mufamo bizleri ağırladı varolsun ve Kudüs'ten, 15 Temmuz'dan, Dava-Mücadele'den, Aziz İstanbul'dan, Üsküdar'dan güzel muhabbetler eyledik.
@neyzentugrulhan vesile oldu sağolsun :) Herşey insan ile anlamlı, insan ise samimi olunca tadından yenmiyor; samimiyet ve muhâbbet gördük Can'dan..

Yüzü gülmesi için insanın fıtratı gereği yola revan olması şarttır. Evet hayatındaki herşey hareket etmeye, gitmeye, keşfetmeye iter insanı..
“O Allah ki, yarattığı her şeyi güzel yapmıştır" ayetiyle Rabb bizlere güzel kıldığı şeyleri hatırlatıyor, “Güneşi ışıklı, ayı da parlak kılan, yılların sayısını ve hesabını bilmeniz için aya evreler koyan Allah’tır Allah, bunları boş yere yaratmamıştır O, ayetlerini düşünen bir toplum için ayrıntılı olarak açıklıyor” ayetleriyle ise bu güzellikleri görmek için düşünmemizi bilmemizi-görmemizi istiyor. "Gökyüzünü de korunmuş tavan yaptık” diyor Allah Teala ve gökyüzünün olduğu her yeri mümin için emin belde olarak gösteriyor.. Sonra aynı gökyüzünü işaret ederek; "Bakmazlar mı yağmur yüklü bulutlara ve görmezler mi nasıl yaratılmış onlar? Ve bakmazlar mı göğe, nasıl yükseltilmiş? Ve dağlara nasıl sağlamca dikilmiş? Ve toprağa nasıl yayılmış?" ayetiyle evrendeki muazzam dengenin tefekkürüne sevk ediyor seni! Heyy sen insanoğlu diyor, senin için o gözlerinle ve o beyninle tahayyül edemeyeceğin bir dünya inşa ettik, haberin var mı? Başını kaldır, bak ve gör, gör ve düşün, git ve öğren diyor.. Peygamberin bize mucizesi olan vahiyleri ve emirleri dışında yeni ve daimi bir öğrenim kaynağı olarak tabiat var başucumuzda. Dünya var, çeşit çeşit kültür, türlü imtihanlar, konuşan maziler, daimi tekrar eden tarih var önümüzde.. Allah her zaman her yerde olduğuna göre ve bizle birlikte olduğuna şüphemiz olmadığına göre gidilebilmesi mümkün olan her yer bizimdir. 2019 hedeflerimde inşaAllah; Malezya, İspanya, İran ve Küba var.. Henüz 48 ülkeyi gezebildim, bir hedefim var: Yaş otuz, ülke yüz! Birkaç yılım kaldı tamamlayacağıma inanıyorum. Siz de başlayın ve devam edin.. Bu da keyif değil bir dava meselesidir.

Sen de niyet et ve 2019 hedefini benimle paylaş, bu mümkün, yorumları bekliyorum :)
#Ahmethakankaragül

Kalbe işlenmiş bir sevdanın adı..
#mgv #agd

Çok iyi damat ve sağdıç terletirim :)
Necmeddin'i tebrik ederim, Fatih'e nasibi için dua ederim.

Most Popular Instagram Hashtags