adolftay adolftay

4,101 posts   110,182 followers   8 followings

Adolftay / Medya Deşifrecisi  Biz adama atar damarından daha yakın atarız! ➡ Türkiye'nin En Popüler Tek Medya Deşifrecisi ⬅️ ⛔️Dm sadece; @nur_a_can

Kardeşimiz #azerbaycan ‘ın 27. Bağımsızlık Yılı kutlu olsun...
''Azerbaycan'ın kederi bizim kederimizdir ve sevincleri bizim sevincimizdir.'' 🇦🇿 🇹🇷

Ulusal Medyadan Önce 👉
KanalD #muhteşemikili Dizisini Yayın Tablosunda PERŞEMBE Gününe Yazdı..
Perşembe Rekabetinde Dizinin Rakipleri : #bizimhikaye , #avlu , #birzamanlarçukurova Dizileri Showtv de #çarpışma Dizisi ile Bu Yarışta olacak..
Zamanında Kerem Bursin, Kıvanç’ın Veliahtı olarak gösterilmiş Kıvaç ‘Muhataba almıyorum demişti... Şimdi ikili Reyting savaşında karşı karşıya gelecekler..

#Jetsosyete
Yıldız Tilbe Çok Yakışmış!!! Bu dizide en sevdiğim şey her hafta bir sanatçıyı izlememiz, Gülse birsel gerçekten kalemi güçlü bir senarist, Öyle dönemlerden geçiyoruz ki komedi yazılamaz haldeyken bizi güldürmek için elinden gelen herşeyi yapıyor...
Jet sosyete oyuncu kadrosu ve gündeme gönderdiği mesajlarla hayatın ne kadar gülünç olduğunu kavramamızı sağlıyor. İlk defa Yıldız Tilbeyi bir dizide izliyoruz ve çok yakışmış, keşke sürekli komedi içerikli yapımlarda yer alsa, Dizi tüm yapımlara inat dizi süresini uzatmaması, hatta sen anlat karadeniz 3 saatlik bölümüne karşılık, ‪1:30‬ saat lık süre ile büyük bir takdiri hak ediyor... Dizideki karakterler o kadar sıcak ki hiçbiri kötü durmuyor. Yeni katılan oyuncu Yasemin sakallıoğlu, favorim oldu bile...Toni'yi ekranda daha çok görmek istiyorum Bu bölüm Yaşar ile safiyenin Yıl dönümü konusunu ekrana çok güzel taşıdılar. Sonlarda Yıldız tilbenin sesiyle de içimiz kıpır kıpır oldu... Çarşamba zor bir gün ama Jet sosyete Haftanın tam ortasında yayınlanmasından dolayı ve ekranda komedi olmadığı için şansı Çok...

#çarpışma mı ? #suit Dizisi mi ?
Bir zamanların reyting rekorları kıran işlerini ekrana taşıyana Ay yapım şirketi,3 yıldır bir düşüş yaşıyor.Eskiden Bir dizi yayınlanıyorsa ve yapımcısı Ay yapım ise tutmama gibi bir olasılığı bulunmamaktaydı. Ama şimdi ger gör ki şirket'in dizi tutturma tarifi bozuldu.#Kurtseyitveşura gibi dev prodüksiyonlu dizi büyük bir yıkım aldı. Dev oyuncu kadrosu olmasına rağmen Türkiye de tutunamadı..
#cesurvegüzel Kıvanç tatlıtuğlu, Tuba büyüküstünlü dizi oyuncuların birbirine yakışmaması ve sıradan konusu ile 1 sezon anca dayanabildi.Ay yapım'ın bazı oyuncularda ısrarcı durması ve yanlış kararlar vermesi dizinin,bitmesinin en büyük nedenlerindendir...
Çarpışma dizisiyle bir ışık yakmaya çalışıyor. Ama #kurseyitveşura ve #cesurgüzel de yaptığı hatayı yapıyor.Bu oyuncular çok ünlü, fan kitlesi çok diye bir diziye alınmaz, Elçin üçüncü seçenekti Dizi için ne demek istediğimi,5 bölüm reyting sonuçlarına baktığınızda bana hak vereceksiniz. #Berensaat ve Kıvanç uyumunu asla yakalayamayacaklar..
Beren Saat’in ismi Suit Dizisi için geçiyor, resmî olmasada Karga Film ile anlaşmış durumda..
Suit Dizisinin Kadrosu beni heyecanlandırıyor, Şimdi bu iki Diziyi iki kanal aynı güne koysalar !!! Reyting Tablosunda zirvede hangi dizi olur ? Açık ara Beren Saat ile Engin Akyürek’in Dizisi tabikide..
Beren ile Elçin’nin oyunculuğunu klaslamak bile abest..
Ben açıkça Foxtv’den bu hamleyi bekliyorum...

2 Ekim’de #mastercheftürkiye Yarışmasından 100% Survivor Giden Yarışmacı olacağını söylemiştik.. Murat Survivor 2019 da Yarışacak..

Arka Plan...
Dün Gece #birdelirüzgar Tv8 ‘de başlıklı haberini vermiştim..
Haberin yayınlamasından dakikalar sonra Haberde İsmi geçen iki kuruluşta bulunan Görevli kişilerden mesajlar almaya başladım..
Dizinin önemli bir yetkilisi ‘Yarin Final Sahnesi çekileceğini sonra setin dağılacağını’ söyledi...
Kendisine Aldığım duyumu ve gelişmeleri aktardım, kendisi böyle bir durumda Bana Yemek ısmarlayacağını söyledi... Bu kişiyle konuşmam esnasında TV8 den bir Görevli ise ‘Yaptığım haberin ETİK olmadığını bu HABERİ kaldırmamı istedi’ Etik olayını sorduğumda ‘Başka bir kanalda hallen yayında olan Dizinin Transfer Haberini Etik bulmadığını söyledi ama Haberi YALANLAMADI...
Gece Yarısı ise haberi Aldığım Dostlardan ‘ Dizinin 99% Transfer olduğunu bu haberin arkasında dur Abi dediler..kıza bir sürede olsada diziye ara verileceğini ilettiler..
Hatırlayanlar vardır Jet Sosyete Dizisinde Startv de yayınlanırken Transfer haberini duyurduğumda Oradaki oyuncularda STARTV de yolla devam demişlerdi ve bu gün!!!
Tabiki bu bir medya savaşı Tetikçi kalemler devreye girecektir..
Zaman Yine Her Şeyi gösterecektir..
Bu Konuyu burada şimdilik kapıyorum ve bu HABERİ bir gün hatırlatacağım günü bekliyorum...

Limon Yapım @limon_film
HAYRİ ASLAN bey tarafından 2003 te kurulan Limon Film...
Dizi Setlerinde 12 ile 14 saat çalışan Set Arkasındaki o Emekçilerin parasını Aylardır vermeyen LİMON YAPIM..
#kocakocayalanlar Dizisinde çalışan Kameramanından, ışıkçısına kadar Aylardır tek kuruş vermiyor ve Emekçiye layık gördüğü Yemek ise Yeminle söylüyorum hayvana verseniz yemez..
Sadece O Dizide çalışanların değil #avlu ve #savaşcı Dizilerinde çalışan Set Arkasındaki tüm Emekçilerin Aylardır ücretleri yatmıyor...
KanalD, Startv ve Foxtv sizin kanalınız bu dizilerden para kazanıyor ve bu Diziler o Ekranda görünenlerle değil Kamera Arkasındaki Emekçilerin sayesinde var oluyor..
Limon Yapım gibi Emekçinin hakkını vermeyen bir Yapım Şirketine Yaptırımınız ne olacak?
Sonuna kadar Takipteyiz ve Emekçinin Hakları ve çalışma imkanları düzenlene kadar Yazmaya devam edeceğiz...
@limon_film @startv @foxturkiye @kanald

Acun Ilıcalı haklımı ?
Geçen hafta #zuhaltopallasofrada Programını değerlendirmiştik, Programın Yemekteyiz ve Gelinim Mutfaktanın karması olduğunu yazmıştık..
Bugün ulusal medyada Acun Ilıcalı’nın Zuhal Topal’la Sofrada programı hakkında açıklamaları çıktı. Programın kendi formatları Yemekteyiz’in birebir kopyası olduğunu ve hemen buna bir son verilmesini istediğini belirten açıklamaları. Haklıdır ya da haksızdır ama neden şimdi? Çünkü Zuhal Topal’la Sofrada programının reytingleri gayet iyi ve Yemekteyizle başa baş yarışıyor ve bu durum meyve veren ağaç taşlanır dedirtiyor! Tv8’de yayınlanan diğer program Serap Paköz ile Gerçeğin Peşinde Müge Anlı’nın bire bir aynı değil mi? Tüm bunlar etraflıca sorgulanması gereken sorular.
Acun’nun baskısı ile Program Değişirmi ! Evet Foxtv Formatı büyük ihtimalle Değiştirecek bu seferde başka bir yemek programı itiraz edecek... Kısaca: Yemeği bile Ticarete döktünüz ..
Taklit Olayına gelinecekse kimse kusura bakmasın ülkemizdeki 80% programlar ve Diziler Çakma...

#MügeAnlıileTatlıSert
Yılların tecrübeli Müge anlı ismi ve taklitlerini doğuran fenomen program sezona fırtına gibi başladı. Her sezon yaşadığı başarıyı katlayarak devam ettiriyor Müge anlı ve ekibi Programda heyecan hız ve gizem temposu hiç düşmüyor. Müge anlı’nın seçtiği konusunda uzman ve tecrübeli isimler programı adeta uçuruyor.. O kadar nokta atışı ve yerinde tespitleri var ki insana güven veriyor, Seyirci gözü kapalı işlenen olayı çözülmüş biliyor. Tabii başarı her zaman başarı doğurmuyor!!! O kadar çok taklitleri türedi ki hiç biri 2.bir Müge anlı olamadı. Bence olamaz da, Yolu açık olsun Müge anlı ve ekibinin,taklitler de aslını yaşatmaya devam etsin!!!

Ulusal Medyadan Önce 👉
Başlamadan önce Belli olan bir sonuç:
ATV #cankırıkları Dizisinin Fişini bu sabah çekti..
NTC Medyanın Yapımcılığını yaptığı Seçkin Özdemir, Hande Doğandemir ‘in başrollerini paylaştığı Dizinin Reytingleri Prime Time saatinde beklenenin çok altında olunca ATV ikinci bölümde Dizi için kararını verdi..Kanalın elinde Dizinin 4. Bölüme kadar Bölüm var..
Final için iki bölüm daha çektirilirimi ? Şahin Tepesi Dizisinin çekimlerine bağlı olarak bu karar netleşecek...
Not: Planlanan Program Değişikliği, Pazartesi #kimmilyonerolmakister Cumartesi: #şahintepesi

#mastercheftürkiye
Gün değişikliğine giderek oturmuş seyircisini şaşırtan yarışmada bağırış çağırış havada uçuşmaya devam ediyor. Yarışmada dikkatimi çeken bir nokta var ki seyirci bence kavgadan gürültü den ziyade MasterChef adaylarının masterclass’ta gördüğü dersleri izlemek ve değişik yemekler öğrenmek istiyor...
Gel gör ki yarışmanın yapımcıları seyirciye istediğini vermiyor, kendi istediğini izlettiriyor, Bu arada programda bir “Uğur-kerem”mücadelesidir gidiyor Hislerim Kerem’in şampiyonluk ipini çoktan göğüslediğini söylüyor, tabii izleyip göreceğiz. Söylemeden geçemeyeceğim ki yarışmacı seçerken deyim yerindeyse “her renkten”yarışmacı seçmişler. Mehmet mesela bir reality programına koy hiç yerini yadırgamaz. Murat zaten ayrı bir vaka ona ayrı bir bölüm açmak gerekiyor ki Murat’ın bu geldiği nokta çok değişik bir hikaye. Kısaca “MasterCheff”in fendi seyircisi oturmuş dizileri yenemese de dikkatleri üstünde tutmayı başarıyor ve bu başarıyı devam ettiriyor...
Gelelim dün Akşama:
kaybeden takım kırmızı takım oldu...
Kerem’in olmadığı, yarışmadığı takım. Kırmızı takımda Uğur ve Murat vardı, Süper ikili sosyal medyanın enleri 😂. Final oyununda yarışmacılar birbirlerine bağlı olarak yarıştılar ve muhteşem ikili Murat ve Uğur birbirlerine bağlıydı. Yarışırken birbirlerini sırtlamaları öyle yarışmaları MasterChef gibi yemek programı yarışmasında hoş durmuyor! Ve de program boyunca elle tezgahın üzerine vurunca ya da lafların sonuna efekt ekleyip sanki bir kötü durum varmış havası yaratmak saçma durdu. Umarım yarışma giderek düzelir..

#Söz
birinci sezonunu kaçırmadan izliyordum hatta müptelasıydım ama 3. Sezonu gerçekten çok kötü... Reyting alıyor diye devam ettiriyorlar ama 1 sezon olarak yayınlasyadılar muhteşem bir dizi olarak akıllarda kalırdı...Dizi yeni karakterlerin girmesiyle, daha da sıkmaya başladı, Deniz baysalın rolü kabul etmesine şaşırdım zaten Yanlış tercih. Faziletten sonra olmamış, Sarp apak kötü karakteri taşıyamıyor... İlk sezondaki Çolak, Serhat kılıç'ın boşluğu doldurulamıyor, Keşke birşey yapıp tekrar diziye dahil olsaydı. Senarist, Savcı Derya ile Yavuz'u kullanamamış, bu karekterden güçlü bir aşk doğurun, fragman yayınlayın bakın reyting nasıl uçuyor. Diziye yeni asker karakterlerin girmesini tercih ederim, 3 sezondur hep aynı yüzler, Seyirci Değişikliği sever Korkmayın deneyin, Genco özak diziye yakışmış, Yavuz ile Derya çok uyumsuz olmuşlar, Deniz baysala çok ciddi roller gitmiyor. Savcı yerine, aşık olup ama farklı taraflarda olsaydı Diziye farklı renk gelirdi. Dizide her bölüm çatışma, yaralı, ölüm var. Alıştık bunlara, Sezon başladığından beri bombalar üzerine yazılan senaryo, beni yordu... Dizinin son sahnesi efsane, Yavuz'un tüm geçmişi, kaybettiklerini resimleriyle karşılaşması Bahar'ın sesi, dizinin en güzel yeriydi Diyebilirim.Son saniyede Yavuz'un bağırması, o ses tonu 👌 Tolga sarıtaş bu diziyi gerçekten farklı bir yere taşıdı. Oyunculukta pişmeye çalıştı, En kısa zamanda farklı rollerde izlemek istiyorum. Keşke bu akşam #yasakelma izleseymişim.

Most Popular Instagram Hashtags