_serfan_jahate_ekhtera_ _serfan_jahate_ekhtera_

3 posts   54 followers   108 followings

  پر از خلاقیت و اختراع برای بالا بردن خلاقیت خود از ما کمک بگیرید

محققان موفق به طراحی نمونه اولیه نوعی صندلی شدند که با ارائه نصیحت‌هایی در خصوص سلامتی از افراد مسن مراقبت می‌کند.
این صندلی که در «موسسه مدارهای یک‌پارچه Fraunhofer» در آلمان طراحی شده، مانند یک صندلی راحتی معمولی به نظر می‌رسد.
تفاوت در این است که صندلی جدید موسوم به GEWOS مجهز به حسگرهایی است که در درون بالشتک‌ها، تکیه‌گاه و دسته آن تعبیه شده‌اند.
این حسگرها میزان ضربان قلب و اشباع اکسیژن را در کاربر اندازه می‌گیرند. همچنین ماشین پاروزنی در آن گنجانده شده که امکان تمرین کردن فرد را فراهم می‌کند.یک تبلت که به صورت بی‌سیم به صندلی متصل است، داده‌های لازم در مورد میزان نبض، اشباع اکسیژن خون، فشار خون و وزن را به یک تلویزیون مخابره می‌کند.
همچنین یک «دستیار سلامت مجازی» در این صندلی تدارک دیده شده که این داده‌ها را تحلیل کرده و طرح‌های تمرینی مناسب را پیشنهاد می‌کند.این دستیار مجازی می‌تواند کاربر را به تمرین پاروزنی با استفاده از نوعی ماشین مرتبط، بیرون رفتن و قدم زدن ترغیب کند.
طراحی این صندلی سه سال و نیم زمان برده و در اصل برای سالم و فعال نگه‌ داشتن شهروندان مسن در منازلشان، جلوگیری از بیمار شدن آن‌ها و همچنین نظارت بر سلامت‌شان طراحی شده و دانشمندان هم‌اکنون در حال ارتقا توانایی‌های آن هستند.
حدود شش دانشگاه و موسسه تحقیقاتی آلمانی در این پروژه مشارکت دارند.

این طرح خلاقانه بخاطر حجم کمی که اشغال می کند، برای آپارتمان های کوچک نمونه ای خوب و مناسب به نظر می رسد. میله ای که در مرکز آن قرار دارد، علاوه بر نگه داشتن طبقات، انتقال برودت را نیز انجام داده و سرما را به طبقات یخچال می رساند.

محققان درحال ساخت یک دستگاه پخش موسیقی بی سیم هستند که شبیه سر هدفون داخل گوش قرار گرفته و به وسیله حالت گاز گرفتن دندانها کنترل می شود.
این دستگاه پخش موسیقی که اسپلیت نامگذای شده سیم هدفون را حذف کرده و نیاز برای قرار دادن دستگاه پخش موسیقی در جیب را هم از بین برده است.

این دستگاه که ساخت آن دو سال برای شرکت تازه کار گرینوینگ در میامی، فلوریدا طول کشیده دربرگیرنده یک جفت سر هدفون است که یک قطعه مستطیل شکل کوچک از هرکدام از آنها بیرون آمده است.
داخل این مستطیلها که از جنس فولاد مقاوم در برابر زنگ ساخته شده یک برد مداری کوچک قرار یک باطری کوچک، یک تراشه حافظه، یک پردازنده و چند جز تشکیل دهنده ضروری برای پخش فایلهای صوتی دیجیتالی با کیفیت وجود دارد.

این دستگاه کوچک از ساعتهای کریستالی دقیق و یک سیگنال کوتاه رادیویی حوزه نزدیک برای همزمان سازی پخش موسیقی، تغییر صدا و یا تغییر ترک موسیقی استفاده می کند.
استفاده از ساعت کریستالی در دستگاه با این هدف صورت گرفته است که موسیقی که در هر دو گوش شنیده می شود یکسان و همزمان باشد، استفاده از ساعت کریستالی نیاز به وصل شدن از طریق بلوتوث یا وای فای را از بین برده است. به جای آنکه هرکدام از دستگاه ها توی گوش یک فایل واحد را پخش کنند هر کدام یک فایل را به طور همزمان پخش می کنند.

Most Popular Instagram Hashtags