2,244 Photos

lugaeargjendte Remember Shenine/shahine Plums??? Get this recipe of today! Plums and spring onions, fresh rosemary, selery and white wine, accompanied with veal chops. Esquisite! - Ju kujtohen kumbllat shenine/shahine etj??? Ja ku i keni te gatuara me qepe te njoma, selino rozmarine te fresket dhe vere, shoqeruar me copa mish vici. E mrekullueshme! Per 300 gr mish, 30 kumbulla, 3 qepe te njoma, kercell selinoje, 3/4 gote uji vere, pak piper. Fillimisht skuqim selinone me qepet, i shuajme me pak vere, shtojme mishin e paprere ( preferoj ta coptoj pasi eshte gatuar, rruhet butesia). Nga ana tjeter zjejme kumbullat per ca minuta, lengun e tyre e ruajme. Shtojme kumbullat ne gjelle dhe i transferojme ne nje tave dheu.shtojme lengun e tyre dhe piper e kripe. I pjekim per 30 min ne furre 200 grC. @edisaliaj une nuk e hengra mishin vetemse lengu I mbetur dhe I rregjur I kumbullave ishte dicka per tu mbajtur mend! #lugaeargjendte #rroftetradita #elbasonibukurelbason #gatimeshiptare #kuzhinatradicionale #plums shenine #foodrevolutionalbania #foodrevolution #springfood #instashqip #instaitalia #instakosova #prishtina #tirana #mypic #myphoto #mycookbook #instacooking #albanianfoodblogger #foodblogger #foodlover 13h
  •   lugaeargjendte Shpirtat @skagje vetem mos@mbyt Tanin! @julibardhi hahah 13h
  •   lugaeargjendte @julibardhi Niccolo mbeti duke luajtur domino me gjyshen 13h
  •   julibardhi Hahahahahahaaaa...Do kenoj nje Sure perpara.....u pa puna.... 13h
  •   julibardhi Ah sa mire biri yt....Ama kur te iki gjyshja....taksiratin do e marresh ti :-P 13h
  •   ela_tringaj Po patjeter! Ime vjehrre ia shton n'a 10 kokrra te tilla rosnicave(recete nga vl) per shijen majoshe qe kane. 13h
  •   boutiquecocotirana Do ta beje kete..se ate me kumbulla ishte me shume kumbulla me mish...se mish me kumbulla..:) 12h
  •   realemnusha Seems super yummy !! 12h
  •   mimozaballa I did cook same yesterday but with chicken legs, it was one of my mom dishes,,,,mmmm yum yummmm 11h

» LOG IN to write comment.

gentaramushi När man inte kan sova, kan man lägga upp en bild från middagen lite innan😴 #Albanianfood #mashaAllah #fitness 1d

» LOG IN to write comment.

Normal You don't are! *-*

» LOG IN to write comment.

julieemoe Speca me mazë #peppers'n'cream, #Albanianfood, #yummy 3d

» LOG IN to write comment.

Normal Enkeleid Dervishi
  •   rwbiii619 I've been craving lamb recently, and that looks absolutely fantastic 3d

» LOG IN to write comment.

» LOG IN to write comment.

chefkledi Burger peshku i shoqeruar me petulla patellxhani dhe salce erezash.... 1000L #fish #food #fishandchic #sea #chefs #instashqip #tasty #tirana #mexican #albania #american #albanianfood #restaurants #recipes #gatime 3d

» LOG IN to write comment.

personalcoachdelbenessere La dieta continua... "Boze" con gelato e "pastashute" #goodfood #albanianfood 5d

» LOG IN to write comment.

chefkledi Xhaxhi peshkatari na solli kete peshk te mbrekullushem (korb i bardhe) te cilin ne e kemi gatuar ne kater menyra te ndryshme:
1) Burger Peshku me Karkaleca.. 1000L
2) Filenada zgare.......................1100L
3) Filenada krokante..................1100L
4) Filenada Nicoise......................800L — at Serendiville #recipe #recipes #restaurant #restaurants #tasty #tirana #instashqip #albania #american #albanianfood #sea #dish #delight #dishoftheday #fish #food #fishandchic #gatime #chefs #chicken #cooking #cookingforfun #bestdish #mexican
5d

» LOG IN to write comment.