» LOG IN to write comment.

esmatash Mazlumun dünyasın da kıyamet koparken,
zalime yattığı yatağın da rahat verme Allah'ım. . .
5d

» LOG IN to write comment.

» LOG IN to write comment.

 •   emnbdk Evet bende su anda elimden geleni yapiyorum. 1w
 •   mimduragi Aslinda sadece 729 la baslayan urunler degil, mesela cocacola israil urunu oldugu halde 869 la basliyor. Onemli olan saglam bir liste bulup butun urunlerini boykot etmek. Sadece biz zulum gordugumuzde yumrugumuzu havaya kaldirmak mesele degil asil mesele o yumrugu herzaman havada tutabilmekte. 1w
 •   ayseningulrengimutfagi Şimdi baktım hiç 729 la başlayan barkotlu ürün göremedim 544 var basında 541 var 1w
 •   fzalqahtani Arkadaslar Barcod degilde urunun marka adina bakin.zira Filistinli arkadas fikistinde dahi uretilse made in israil yazdığını soylemisti.bu yontemle filistinlileride vurmus oluruz. Fikistin sadece gazze degil ramallah, tulkarim nablus vb.. Allah yardimcilari olsun 1w

» LOG IN to write comment.

esmatash Ezanın faziletleri ile alakalı birçok hadîs-i şerîf vardır. Bunlardan bazıları: "Bir kimse sevabını Allâh'tan ümit ederek bir sene ezan okursa, kıyâmet günü kendisine: Dilediğin kimseye şefaat et." denir. "Allah rızası için müezzinlik yapanlar kabirlerinde çürümezler." "Bir köy veya şehirde ezan okunduğu zaman Azîz ve Celîl Allah o gün orayı azabından emin kılar." "İnsanlar ezanda olan faziletleri bilmiş olsalardı; ezan (okumak) için kılıçlarla vuruşurlardı." "Müezzinin günahı, sesinin uzayıp gittiği yerleri dolduracak da olsa bağışlanır. Her yaş ve kuru onu tasdik eder." "Kendisinin (ezan okuyarak namaza) daveti ile namaz kılanlar kadar kendisine sevap verilir." "Yemin etsem doğru çıkarım; Allâh'ın en sevgili kulları güneşi ve ayı gözeten(müezzinler)lerdir. Onlar kıyâmet gününde boylarının uzunluğu ile tanınacaklardır." Allâhü Teâlâ, bir dağ eteğinde koyun güderken ezan okuyup namazını kılan çobandan razı olur ve "Şu kuluma bakın; ezan okuyup namaz kılıyor, benden korkuyor. Onu bağışladım ve cennete koydum.' buyurur.

Resûlullah (s.a.v) ezan okunurken müezzinin söylediklerini tekrarlar, yanındakiler de bunu işitirdi.
2w
 •   cankayaaysegul A...razı olsun. Tevafuk oldu. Bugün ezan- ı muhammedii den bahsetmiştim. Daha devam edecek. Duymadığım hadis-i şerif ler var. istifade ettim. çok teşekkürler. Hayırlı ramazanlar olsun. :) @esmatash 2w
 •   hatcik80 Allah razi olsun 2w
 •   semad55 Allah razı olsun ne kadar önemli ama ihmal edilen noktaları bizlere hatırlatıyorsunuz 2w
 •   meral3868 Zevkle okudumCok güzel anlatmışsınızAnlıyana... 2w
 •   _ah_sen_ Allah razı olsun. 2w
 •   eminegulmez Erkekler nasipli sakin bir yerde okuyalim bizde 2w
 •   _zynpfrat_ Çok güzel teşekkürler esma ablacm 2w

» LOG IN to write comment.

» LOG IN to write comment.

esmatash 2w

» LOG IN to write comment.

esmatash Hayirli cumalar 2w

» LOG IN to write comment.

esmatash • "Sabır otunun balı bozduğu gibi öfke de îmânı ifsâd eder, bozar." (Beyhakî, Şuabu 'l-İmân) 2w

» LOG IN to write comment.

» LOG IN to write comment.

esmatash Duada istenecek en mühim şey Allâh'dan günahlarının ve kusurlarının affı ve âfiyettir. Resûlullâh Efendimiz (s.a.v.) "Rabb'inden dininde ve dünyanda ve âhiretinde af ve afiyet iste. Eğer sana bunlar verilirse kurtulmuşsun demektir." buyurmuşlardır.

Mazlumun bedduasından sakınmalıdır. Zira Hadîs-i Şerîfde "Üç kişi vardır ki duaları reddolunmaz: İftar edeceği sırada oruçlunun, adaletli idarecinin ve mazlûmun duasıdır." Diğer Hadîs-i Şerîfte "Babanın evladına duası, müsafirin ve mazlûmun duası reddolunmaz." buyurulmuştur.

Hastanın duası makbûldür. Resûlullâh Efendimiz (s.a.v.) "Hastayı ziyârete girdiğin vakit ona senin için dua etmesini söyle. Muhakkak onun duası meleklerin duası gibidir." buyurmuşlardır.

Din kardeşine gıyabında yapılan dua da makbuldür. Hadîs-i Şerîfte "En süratli kabul olunan dua gâibin gâibe duasıdır." buyurulmuştur.

Zira bu dua riya vesair şüphelerden uzaktır, sırf Allâh için yapılan duadır.

Duâ ederken, doğudan batıya bütün Ümmet-i Muhammed'e birden duâ etmelidir. Duayı yalnız kendisine tahsis etmemelidir. Bir beldeye yağmur yağdığında, o beldede olan bütün bağlar, bahçeler, tarlalar sulandığı gibi Allâh katında makbûl olan bir duâ sebebiyle Cenâb-ı Hak bütün halkı ilâhî ihsânına mazhar eyler.

Allâhü Teâlâ'nın en sevdiği dua Ümmet-i Muhammed'in bağışlanması için yapılan duadır. Yani: "Allahümmağfir li-ümmeti Muhammedin rahmeten âmmeten." (Allâh'ım, rahmetinle bütün Ümmet-i Muhammed'i bağışla) diye dua etmektir. Bu sebepten umûma, bütün Müslümanlara duâ eylemeli. Çünkü bu duâ Allâh katında kabul olunur da bütün müslümanların ihyâsına, faydalanmasına sebep olur. Bundan büyük nimet olmaz. Cenâb-ı Hakk cümlemizi duâsı makbûl ve râzı olduğu kullarından eyleye. Amin. (Miftâhu 'l-Kulûb)
3w

» LOG IN to write comment.

esmatash Hayirli iftarlar Allah kabul etsin insallah 3w

» LOG IN to write comment.

esmatash Gecesi ayri gzl gündüzü ayri#istanbul 3w

» LOG IN to write comment.

esmatash Ramazanimiz mubarek olsun insallah️***Teravih Namazının Günlere Göre Faziletleri***
1.gecesi kılan insan anasından doğduğu gün gibi tertemiz olur.günahtan eser kalmaz,kul ve hayvan hakkı hariç
2.gecesi ana babası imanla ölmüşse Allah onları Affeder. 3. Gecesi Bir melek ona nida edip ‘amelin Allah katında makbul oldu,geçmiş günahların bağışlandı ’müjdesini verir.
4.gecesi kılan Kuran-ı kerim,İncil,tevrat ,Zebur okumuş gibi olur.
5.gecesi kılana Kabe’de meescid-i nebiy ve aksa’da kılınan namazlar gibi sevap kazanır.
4w

» LOG IN to write comment.

» LOG IN to write comment.

esmatash Vatin 4w

» LOG IN to write comment.

esmatash #birds_eye #skyfall Her köse si ayri gzl #istanbul 4w

» LOG IN to write comment.

» LOG IN to write comment.

esmatash Kıyâmet günü ameller tartılınca Muhammed Mustafa (s.a.v.) ümmetinin namazlarının her bir rek'atı diğer ümmetlerin bin rek'atına denk gelecektir. Buna hayret eden diğer ümmetler sebebini soracaklar, onlara "Onlar namazlarında besmele okurlardı." diye cevap verilecektir.

Resûl-i Ekrem (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: • "Kim Besmeleyi okursa Allâhü Teâlâ her bir harfi için ona dört bin sevap yazar ve onun dört bin günahını siler, derecesini dört bin derece yükseltir." • "Allâhü Teâlâ'nın cennette yarattığı bir köşk vardır, ona Dâru'n-nûr denir. Allâhü Teâlâ'nın içindeki her şeyi nurdan yarattığı bu köşk havada olup yolu yoktur. "Ya Resûlallah! O köşke nasıl çıkılır?" diye sorulunca Resûl-i Ekrem (s.a.v), "Oraya çıkacak olanlar besmele okuyunca köşke uçarak çıkarlar" buyurmuştur.
1mon

» LOG IN to write comment.

» LOG IN to write comment.